Aflate le egalitate de puncte înaintea acestei runde, în fața a peste 200 spectatori, Sportul Câmpina și Voința Adunați au avut un început de repriză ezitant, în care preocuparea a fost mai degrabă de a nu greși.
Oaspeții au înscris prin Nedelcu, după o lovitură de la colț în care mingea a atins și bara înainte de a intra în poartă și au intrat în avantaj la cabine.
Repriza secundă a fost dominată de câmpineni, care au reușit destul de rapid egalarea prin Coman, cu un șut superb la vinclu, după o recuperare foarte bună a lui Cafadaru. Când toată lumea părea să se fi împăcat cu remiza, o pasă superbă a lui Țigănuș l-a găsit pe Corneanu în fața porții adverse, acesta a driblat portarul și a încris din unghi, aducând o victorie muncită a câmpinenilor. o victorie pe care ”Mara” Ciobotaru și echipierii Sportului au dedicat lui George Radu, care și-a aniversat astfel ziua de naștere.
Antrenorii Marius Pălăncianu și Philip Basma au utilizat ur,ătoarea formulă: Pop - Biro, Stanciu, Horja, Rădulescu, G. Radu, Coman, Țigănuș, M Dogaru, D. Dogaru, Cafadaru. Au mai jucat: Corneanu, Popa, Ioniță.
Runda viitoare, Sportul Câmpina va juca în deplasare în fața formației Caraimanul Bușteni.

Timp de două zile, în sălile de sport din Valea Călugărească, Plopeni, Blejoi, Breaza și Vălenii de Munte au avut loc meciurile din faza grupelor a ediție a 31-a a Cupei ”Moș Crăciun”, organizată de AJF Prahova.

Partida Chindia Târgoviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă, a fost ultima delegare în liga secundă pentru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

Georgeta Popescu, din Câmpina, și Teodora Vlad, din Brebu, au adus mândrie delegației României la Cupa Europei la bob, a cărei a treia etapă a avut loc la Altenberg, Germania.

În mod tradițional, ultima competiție a fiecărui an organizată de Asociația Județeană de Fotbal Prahova este Cupa ”Moș Crăciun”.