La Innsbruck, în Austria, au loc în aceste zile întrecerile Campionatului Mondial la Bob. Sâmbătă, în proba de monobob, la categoria sub 23 ani, câmpineanca Georgeta Popescu (antrenor Cezar Popescu) s-a clasat pe un excepțional loc 2, obținând titlul de vicecampioană a lumii la categoria sub 23 ani.
”A fost un concurs cu adevărat spectaculos, cu adversare pe măsură și sunt foarte mândră de acest rezultat”, au fost primele cuvinte transmise de Georgeta Popescu, de la Innsbruck, în exclusivitate pentru CâmpinaTV.ro.
Duminică, eleva antrenorului Cezar Popescu, legitimată la CSO Sinaia, componentă a lotului național, va concura în proba de bob două persone, alături de colega ei, Antonia Sârbu.
Felicitări pentru excepționalul rezultat de astăzi! Datorită Georgetei Popescu, Câmpina se poate mândri cu un foarte valoros titlul de vicecmpioană mondială la monobob!

La finalul săptămânii trecute, pe circuitul de la Moreni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Motocros. la start fiind prezenți și sportivi de la MC Lido Câmpina.

Sportul Câmpina a reușit duminică dimineață, pe terenul de la Bănești, o victorie la un scor care ne scutește de orice comentarii: 7-0 cu CS Varnița.

La Complexul Olimpic de Natație de la Otopeni au avut loc Campionatele Naționale, prilej cu care sportivii câmpineni Iarina Cojocaru și Darius Coman au reușit trei titluri naționale, alte două medalii de argint, una de bronz, dar și trei calificări la Europene.

Vineri a avut loc primul meci al etapei a 23-a din Liga a 4-a. Etapa a continuat sâmbătă și s-a încheiat duminică.