Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 mai multe imagini care arată o nouă parcare... cu probleme, ca să nu zicem altfel, mult mai dur, pe măsura... parcării.
După cum se poate vedea foarte clar din imagine, conducătorul unui autoturism marca Opel, înmatriculat în Prahova, are nevoie de două locuri pentru a parca. Ce să mai spui în fața unei asemenea parcări?! Să mai precizăm doar că imaginea a fost surprinsă în parcarea complexului comercial Kaufland din Câmpina vineri, 27 octombrie, după-amiază.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.
După canicula de peste zi, după ora 19.00, la Câmpina s-a iscat - aproape din senin - o vijelie: cu intensificări puternice ale vântului, cu tunete și fulgere și cu ploaie, în unele locuri mai puternică, în alte locuri din Câmpina... deloc!
În intervalul 7 iulie, ora 10.00 - 8 iulie, ora 10.00, Câmpina se află sub cod roșu caniculă. De altfel, înainte de ora 9.00 a zilei de luni, 7 iulie, pentru câmpineni și locuitori din jur s-a emis un mesaj RO-ALERT.
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă sâmbătă după-amiaza în zona magazinelor din apropierea Kaufland.
CâmpinaTV.ro a semnalat în mai multe rânduri situații de pe domeniul public în care vegetația părea să pună stăpânire pe trotuare ori alte căi de acces, ba chiar tindea spre carosabil. De asemenea, mulți câmpineni scriu pe rețele de socializare despre situații similare.