Noua farmacie Medimfarm se va deschide mâine, 24 aprilie 2017, la parterul corpului C2 al Pieței Centrale. Este primul spațiu care va fi dat în folosință în această clădire nouă și modernă, urmând ca după data de 1 mai întregul corp să devină funcțional.
Aici, în C2, se mută practic farmacia Medimfarm care funcționa la parterul unuia dintre blocurile cu patru etaje de pe Strada Republicii. Iar mâine, în ziua deschiderii, Medimfarm își așteaptă clienții cu promoții, cadouri și multe surprize, într-un spațiu luminos și foarte frumos amenajat. De altfel, până la sfârșitul lunii aprilie, la noua farmacie Medimfarm vor exista promoții la diverse produse pentru copii și întreaga familie. (P)

Pe numele președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost emis astăzi mandat de aducere în vederea audierii, mandat pus în executare de polițiști. Stoican a fost luat de la Bazinul de înot didactic din Câmpina, unde este și instructor și dus la domiciliul său din comuna Scorțeni, pentru efectuarea unei percheziții domiciliare.

Începute în urmă cu două săptămâni, lucrările la Bulevardul Carol I din Câmpina, la ieșire din municipiu spre Cornu și DN1, se desfășoară într-un ritm bun.

Primăria municipiului Câmpina a anunțat că în zilele de marți, 9 iunie, 16 iunie și 23 iunie, Castelul „Iulia Hasdeu” va fi închis publicului.

Un apel la 112 a anunțat izbucnirea unui incendiu în comuna Filipeștii de Târg, sat Mărginenii de Jos.