În acest week-end au avut loc partidele din cadrul etapei a V-a din Liga A Prahova. O etapă ”scurtă”, în condițiile în care două jocuri au fost amânate. Iată rezultatele înregistrate:
Atletic United Băicoi - CSO Băicoi 5-0
CS Brazi - Tinerețea Izvoarele 1-0
FC Bănești - Teleajen Văleni 3-0
Petrolistul Boldești - AFC Brebu 1-0
Voința Vărbiău - CS Cornu 1-3
CS Mănești - Unirea Urlați 4-1
CSC Măneciu - Petrolul 95 Ploiești 0-3
CSC Berceni - Tricolorul Breaza amânat
AS Strejnic - CS Păulești amânat.
Sâmbătă după-amiază, la Brebu, a avut loc un interesant joc amical între echipele AFC Brebu și Muscelul Câmpina.
Pe 16 ianuarie, Comitetul Executiv al Asociației Județene de Fotbal (AJF) Prahova a decis organizarea, în data de 14 februarie 2025, a unei Adunări Generale Extraordinare a AJF Prahova, în care - printre altele - să aibă loc și alegeri, inclusiv pentru un nou mandat de președinte al AJF.
În sala de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina au avut loc sâmbătă dimineață două partide din cadrul fazei județene a Campionatului Național juniori IV.
Meci foarte spectaculos în această dimineață, pe sinteticul de la Căminul Petrol, din Câmpina.