Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 această imagine surprinsă pe Aleea Ghiocei, din Câmpina, în cursul zilei de joi, 22 februarie 2024.
Aleea Ghiocei se află în cartierul Muscel, pe versantul dealului cu același nume, pornind chiar din Strada Muscelului. Cititorul nostru se întreabă - iar din imagine se vede că pe bună dreptate - cine se face vinovat că Aleea Ghiocei a fost năpădită de buruieni și vegetație? Oamenii de pe această alee se simt uitați de autorități, izolați, marginalizați, deși sunt cetățeni ai Câmpinei.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Poliția Rutieră a impus o serie de restricții de trafic pe DN1, din cauza ninsorilor.

Condițiile meteorologice dau mari bătăi de cap participanților la trafic. O situație aparte s-a petrecut marți seară pe drumul județean Câmpina - Valea Doftanei, pe serpentinele din apropierea barajului Paltinu.

HidroPrahova a anunțat că miercuri, 18 februarie, între orele 8.00 – 12.00, vor avea loc lucrări programate pentru cuplarea instalațiilor hidromecanice aferente camerei de vane – Rezervor 2 GA Muscel.

Un nou gest de solidaritate vine din partea mediului economic românesc: compania ELSID, prin intermediul Asociației Câmpina Curată, a donat produse farmaceutice în valoare de peste 60.000 de euro, destinate sprijinirii populației afectate de conflictul din Ucraina.