Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse marți după-amiază la intrarea pe Bulevardul Carol I, dinspre sud.
Pare ireal, dar, totuși, este adevărat... Unul dintre panourile solare, chiar din dreptul trecerii de pietoni, este în pom! Cam la propriu, panoul solar fiind acoperit în prezent de crengi și frunze. ”Când vreodată o să producă acest panou energie electrică?!” - a fost întrebarea retorică a cititorului nostru.
Acum, lucrarea de introducere a iluminatului suplimentar prin aceste panouri solare încă nu este finalizată. Dar, parcă deja durează de prea mult timp... Vă reamintim, de altfel, că în toamna anului trecut, semnalam amplasarea unui asemenea panou solar în zona Casa Cărții, cu fața către... nord. Este la fel și acum...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

La Spitalul Municipal Câmpina este doliu după anunțul cutremurător privind încetarea din viață a medicului urolog Nicolae Popescu.

Din cauza unei avarii la conducta de distribuție a apei, operatorul HidroPrahova va opri furnizarea apei marți, 4 noiembrie, în intervalul orar 10.00-14.00, cu posibilitatea de prelungire.

De câteva zile, la locul de joacă de pe Strada Bucea a apărut un morman de bolovani.

Luni, 3 noiembrie, a fost o ședință extraordinară atipică a Consiliului Local Câmpina. Pe ordinea de zi a fost un singur punct - o informare privind situația proiectului de achiziție a autobuzelor electrice prin PNRR.