Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse marți după-amiază la intrarea pe Bulevardul Carol I, dinspre sud.
Pare ireal, dar, totuși, este adevărat... Unul dintre panourile solare, chiar din dreptul trecerii de pietoni, este în pom! Cam la propriu, panoul solar fiind acoperit în prezent de crengi și frunze. ”Când vreodată o să producă acest panou energie electrică?!” - a fost întrebarea retorică a cititorului nostru.
Acum, lucrarea de introducere a iluminatului suplimentar prin aceste panouri solare încă nu este finalizată. Dar, parcă deja durează de prea mult timp... Vă reamintim, de altfel, că în toamna anului trecut, semnalam amplasarea unui asemenea panou solar în zona Casa Cărții, cu fața către... nord. Este la fel și acum...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Guvernul României a aprobat, într-o ședință extraordinară desfășurată luni seară, alocarea sumei de 32 milioane lei de la Fondul de Rezervă Bugetară pentru județul Prahova. Suma este destinată asigurării unor surse alternative de apă la Barajul Paltinu.

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.