Liga A, etapa a 23-a. Etapă în 4 zile!

Sport (Categoria articolului)

UPDATE - Acum, include delegările arbitrilor şi observatorilor.
Nu mai puţin de 4 zile la rând vor avea loc partide contând pentru etapa a 23-a din Liga A, situaţia fiind generată de prezenţa mai multor jucători la echipa care va reprezenta judeţul Prahova în competiţia naţională de amatori. Cele mai interesante meciuri ale rundei par a fi cele de la Măneciu, unde vine CS Cornu, şi de la Brebu, unde se va deplasa formaţia FC Băneşti. Iată avancronicile partidelor:

joi, 21 aprilie, ora 17.00
Urlaţi: Unirea Urlaţi – CS Blejoi
În tur, 0-3 (Ivan, Anghel 2).
În etapa precedentă, Găzarul Surani – Unirea Urlaţi 2-1 (Sârghie, Dobre – Cl. Ilie) / CS Blejoi – AS Tufeni 6-1 (Dr. Gheorghe, Stanca, Cr. Vasile 2, Ruptureanu, Vl. Badea – Vane).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Doralin Bârziloiu - Alin Ionică, Sebastian Păduraru.
Observator: Decu Crângaşu.

vineri, 22 aprilie, ora 17.00
Plopeni; CSO Plopeni – CS Ceptura
În tur, 0-2 (Sârbu, M. Ilie).
În etapa precedentă, Astra II – CSO Plopeni 0-1 (Al. Vasile) / CS Ceptura – Avântul Măneciu 1-1 (Costache – Fl. Gheorghe).
În ediţia trecută de campionat, CS Ceptura – CSO Plopeni 2-7 (Lascu, Dinu – C. Vlad, Zamfir 2, A. Radu 2, Lungu 2) / CSO Plopeni – CS Ceptura 8-1 (Huza 5, O. Gheorghe, Puiuleţ – Micloiu).
Arbitri: Robert Nuţu - Mihai Vizitiu, Andrei Sotir.
Observator: Traian Notaru.

sâmbătă, 23 aprilie, ora 11.00
Tufeni: AS Tufeni – Astra II
În tur, 0-3 (R. Moise, Tembo Fwayo, Smedoiu).
În etapa precedentă, CS Blejoi – AS Tufeni 6-1 (Dr. Gheorghe, Stanca, Cr. Vasile 2, Ruptureanu, Vl. Badea – Vane) / Astra II – CSO Plopeni 0-1 (Al. Vasile ).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Mihai Amorăriţei - Cătălin Popovici, Gabriel Ţene.
Observator: Vasile Radu.

sâmbătă, 23 aprilie, ora 17.00
Brebu: AFC Brebu – FC Băneşti
În tur, 2-7 (B. Dumitru, Neagu – Negreanu, Budileanu 3, Ţigănuş, Petrescu, Crăciun).
În etapa precedentă, Unirea Cocorăştii Colţ - AFC Brebu 3-1 (Kiru 3 – B. Dumitru) / FC Băneşti – CS Păuleşti 1-3 (Băcioiu – M. Mihai, Nae, Neagu).
În ediţia trecută de campionat, FC Băneşti – AFC Brebu 6-0 (Dobrinoiu, Negreanu, Burloiu, Vane 2, Hromei) / AFC Brebu – FC Băneşti 3-4 (Drăgan, Hromei 2 – Bălănică, Nichifor, Băcioiu, Roşu).
Arbitri: Andrei Moroiţă - Alexandru Chivu, Emil Mateescu.
Observator: Mugurel Drăgănescu.

duminică, 24 aprilie, ora 11.00
Măneciu: Avântul Măneciu – CS Cornu
În tur, 1-8 (Bană – Şovăială 2, Kayode 3, Gavrilă 2, Codreanu).
În etapa precedentă, CS Ceptura – Avântul Măneciu 1-1 (Costache – Fl. Gheorghe) / CS Cornu – Progresul Drăgăneşti 5-1 (Şovăială 2, I. Gheorghe 2, Dragnea – Oprea).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – Avântul Măneciu 1-5 (Ioniţă – Codreanu, D. Stoian 2, C. Stoian, Cârstocea) / Avântul Măneciu – CS Cornu 3-1 (Saulea, D. Stoian, Onea – Paven).
Arbitri: Ionuţ Neagu - Cristian Lefter, Mihai Pandelea.
Observator: Iulian Ilaşi.

Drăgăneşti: Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza
În tur, 0-0.
În etapa precedentă, CS Cornu – Progresul Drăgăneşti 5-1 (Şovăială 2, I. Gheorghe 2, Dragnea – Oprea) / Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 1-1 (Modrişan – Catană).
În ediţia trecută de campionat, Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza 1-1 (Brânzea autogol – Şovăială) / Tricolorul Breaza – Progresul Drăgăneşti 3-2 (Istrate, Bunea, A. Duricu – Pancovici, Pasăre).

Arbitri: Ovidiu Oprea - Alexandru Chioibaşu, Mircea Rusu.
Observator: Constantin Ciocoiu.

Văleni: Teleajen Văleni – Umirea Cocorăştii Colţ
În tur, 1-3 (Cernea – Aristan 2, Pandele).
În etapa precedentă. Tricolorul Breaza – Teleajen Văleni 1-1 (Modrişan – Catană) / Unirea Cocorăştii Colţ – AFC Brebu 3-1 (Kiru 3 – B. Dumitru).
În ediţia trecută de campionat, Teleajen Văleni – Unirea Cocorăştii Colţ 5-0 (Cernea 2, Petculescu, Cruceru, Tudorie) / Unirea Cocorăştii Colţ – Teleajen Văleni 4-2 (Cazan, Fl. Ion, Popa autogol, Bălan – Petculescu, Cernea).

Arbitri: Mădălin Marinescu - Octavian Ciorescu, Bogdan Mociorniţă.
Observator: Octavian Grigore.

Păuleşti: CS Păuleşti – Găzarul Surani
În tur, 10-3 (Nae, Ciobanu 5, L. Dumitru 2, Bărăgan, Gheorlan autogol, - Niţă, Sârghie, Oancea).
În etapa precedentă, FC Băneşti – CS Păuleşti 1-3 (Băcioiu – M. Mihai, Nae, Neagu) / Găzarul Surani – Unirea Urlaţi 2-1 (Sârghie, Dobre – Cl. Ilie).
În ediţia trecută de campionat, Găzarul Surani – CS Păuleşti 0-7 (Ciobanu 2, Pătraşcu, M. Mihai, Nae, Butufei, Arnăutu) / CS Păuleşti – Găzarul Surani 12-3 (Ciobanu 5, L. Dumitru, M. Mihai, Cocoş, Nae 3, Butufei – Apostol, Niţă 2).
Arbitri: Marius Petre - Eduard Neagu, Alexandru Zafiriadis.
Observatori: Marian Deaconu.

4193 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

200 vizualizari
04 feb. 2023 18:08

Amical, la Câmpina. Tricolorul Breaza - CSO Plopeni 1-1

Sâmbătă după-amiază, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol din Câmpina a avut loc un meci amical între Tricolorul Breaza și formația din Liga a III-a, CSO Plopeni.

953 vizualizari
04 feb. 2023 16:50

Prima echipă de handbal feminin a CS Câmpina s-a calificat în semifinalele fazei județene a Campionatului Județean

În cursul zilei de sâmbătă, 4 februarie, în saal de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina au avut loc partidele a două grupe preliminare din cadrul Campionatului Județean de Handbal Feminin, pentru juniori IV. 

Alte stiri recente

842 vizualizari
04 feb. 2023 13:49

Până pe 13 februarie 2023 se află în consultare publică Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al municipiului Câmpina

Primăria municipiului Câmpina a adus în consultare publică proiectul de aprobare al Planului de Mobilitate Urbană pentru perioada 2021-2027, proiect inițiat de primarul municipiului Câmpina, Alin Moldoveanu și care poate fi văzut aici.

1168 vizualizari
04 feb. 2023 10:30

Primim de la cititori. ”Lacul” de pe Strada Petre Liciu, din Câmpina, revine...

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine, realizată zilele trecute pe Strada Petre Liciu, din Câmpina, o stradă care se inundă după fiecare ploaie sau după topirea brumei de zăpadă de zilele trecute.