După extraordinara performanță de a reuși o medalie de bronz în proba de 200m bras, câmpineanul Darius Coman a obținut o nouă medalie de bronz la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care se desfășoară la Maribor, în Slovenia.
De această dată, Darius Coman a cucerit medalia de bronz în proba de 100m bras, la capătul unei lupte extrem de echilibrate, primii patru clasați sosind în intervalul a numai două zecimi de secundă. Ca și la precedenta medalie obținută, Darius a îmbunătățit recordurile naționale la proba de 100m bras pentru categoriile sub 16, 17 și 18 ani.
Legitimat la CS Barracuda Câmpina și pregătit de Gabriel Cojocaru, Darius Coman a contribuit prin cele două medalii de bronz obținute la Maribor la clasarea României pe un foarte bun loc 2 în clasamentul pe medalii pe națiuni.
Felicitări încă o dată, tuturor celor implicați în această uriașă performanță pentru sportul câmpinean!

Primul meci al etapei a 22-a din Liga a 4-a a avut loc la Câmpina între CS Câmpina și CS Aricești.

Vineri a început etapa a 22-a din Liga a 4-a. Celelalte jocuri sunt programate sâmbătă și duminică.

La Câmpina a început vineri după-amiază Grupa a 4-a a Turneului semifinal la handbal feminin, juniori III. În primul meci s-au întâlnit CS Câmpina și Unirea Slobozia.

Liga a 4-a a ajuns la etapa a 22-a, ale cărei jocuri se vor disputa la finalul acestei săptămâni după următorul program: