UPDATE - Concursul pentru postul de casier la CS Câmpina a fost câștigat de Georgeta Zotescu cu un total de 82,05 puncte (91,10 puncte la proba scrisă și 73 puncte la proba orală).
La Primăria Câmpina au fost afișate rezultatele probei scrise la concursurile pentru ocuparea funcțiilor de contabil și casier. Dezamăgire mare pentru toată lumea. Pentru postul de contabil, un candidat nu s-a prezentat, iar ceilalți doi au picat la proba scrisă, punctajele lor fiind foarte mici. Rezultatele pot fi contestate în termen de 24 de ore de la data afișării.
La celălalt concurs, pentru postul de casier al Clubului Sportiv Câmpina, situația este mai bună. Din nouă candidați, unul nu s-a prezentat, patru au fost respinși, iar patru au fost declarați admiși și vor susține mâine proba orală.

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.