Nici nu s-a uscat bine lavabila pe pereții vestiarelor de la terenul sintetic de fotbal, din incinta Căminului Petrol din Câmpina, că deja au apărut primele "opere de artă". Da, este vorba tocmai despre vestiarele modernizate la sfârșitul anului trecut, împreună cu tribunele, lucrare care a costat 222.000 lei (fără TVA), bani alocați de la bugetul municipiului.
Nu se știe ce persoană certată cu bunul simț a mâzgălit pereții și nu se știe când au fost distruși acești pereți. Cert este că arată ca imaginile alăturate. Terenul sintetic, cu vestiarele și tribunele aferente, se află în administrarea CS Câmpina, club care aparține administrației locale și care, acum, va trebui să afle ce s-a întâmplat cu vestiarele. Nu de alta, dar există paznic la terenul sintetic, plătit de club. Unde a fost paznicul și cum a fost posibil să se întâmple așa ceva, va trebui să cerceteze cineva. Cât despre prinderea autorilor, să nu ne facem iluzii.

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.