CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

O persoană și-a pierdut viața într-un accident ciudat pe DN1, în zona Movila Vulpii

- Actualitate -

O persoană și-a pierdut viața într-un accident ciudat pe DN1, în zona Movila Vulpii

Sâmbătă seară, în jurul orei 20.00, pe DN1, în zona Movila Vulpii a avut loc un accident rutier soldat, din nefericire, cu decesul unei persoane.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, în condiții încă neelucidate, un autoturism a surprins și accidentat mortal o persoană pe DN1, în apropierea trecerii la nivel cu calea ferată.
Ulterior, aceeași sursă a precizat: ”din primele verificări a reieșit faptul că un bărbat în vârstă de 31 ani, deplasându-se pe sensul de mers Brașov către Ploieşti, ar fi accidentat un bărbat neidentificat până la acest moment, care, din primele date, se pare că se afla întins pe partea carosabilă. Totodată, un alt conducător auto, de 62 ani, care circula în spatele primului autoturism, ar fi accidentat și el pietonul în cauză. Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ”.
Traficul rutier este restricționat pe prima bandă a sensului de mers Câmpina - Ploiești.
Vom reveni.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


04 Jan 2025 21:02 4138 vizualizari


Comentarii






205 vizualizari 21 Jul 2026 23:11 Forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile

Forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile

În cursul zilei de marți, 21 iulie, forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile desfășurate în localitățile Bușteni și Breaza, în contextul gestionării efectelor fenomenelor hidrometeorologice.

citeste mai mult
529 vizualizari 21 Jul 2026 22:47 Cod roșu hidrologic, inclusiv în zona Câmpina, până miercuri, la ora 12.00

Cod roșu hidrologic, inclusiv în zona Câmpina, până miercuri, la ora 12.00

ISU Prahova a transmis un mesaj ROALERT pentru codul roșu hidrologic anunțat în urma avertizării de la Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor.

citeste mai mult
207 vizualizari 21 Jul 2026 21:07 Sanitas a obținut în instanță suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării

Sanitas a obținut în instanță suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării

Curtea de Apel București a decis marți, 21 iulie, suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării, la sesizarea Federației Sindicale Sanitas.

citeste mai mult
655 vizualizari 21 Jul 2026 10:53 35 locuri noi de parcare în spațiul amenajat pe Strada Erupției

35 locuri noi de parcare în spațiul amenajat pe Strada Erupției

În curusl dimineții de marți, 21 iulie, s-a făcut recepția finală a lucrărilor de amenajare a parcării de pe Strada Erupției din Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV