Alimentarea cu apă a municipiului Câmpina a fost întreruptă, vineri după-amiază, din cauza unei pene generale de curent pe ambele surse de alimentare a Stației de Tratare a Apei Voila.
Avaria la sursele de alimentare a apărut în urma ploii torențiale și pentru remediere au intervenit echipaje de la Electrica. Problema a fost rezolvată, iar alimentarea cu apă a Câmpinei va fi reluată treptat, pe măsură ce se încarcă Stația Voila.

Anunțată de ceva vreme, tranzacția prin care patronii Dedeman, frații Dragoș și Adrian Pavăl, au cumpărat rețeaua Carrefour din România s-a finalizat, fiind evaluată la aproximativ 823 milioane euro.

Sistemul sanitar are destule probleme, una dintre cele despre care a vorbit recent ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, fiind cea a "medicilor care lucrează în spitale de stat, dar care pleacă la ora 11.00 de la spitalul public la cabinetul privat şi, de cele mai multe ori, împreună cu pacientul". Acestora le vor fi desfăcute contractele de muncă.

Podul de la Zorile, dintre municipiul Câmpina și comuna Telega, se află într-o stare avansată de degradare, problemă despre care noi am mai scris, ultima dată chiar la finalul anului trecut.

Cerșetori au fost tot timpul în Câmpina. La fel ca în majoritatea orașelor din România...