În comuna Provița de Jos, pe DJ 100E, a avut loc luni, 8 septembrie, un accident rutier.
Polițiștii au constatat că un bărbat de 74 ani a intrat cu mașina în gardul unui imobil.
Bărbatul aflat la volan este din Provița de Jos, iar testat în privința consumului de băuturi alcoolice, a reieșit că avea o alcoolemie de 0,84mg/l alcool pur în aer expirat.
În aceste condiții, conducătorul auto s-a ales cu un dosar penal.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Comuna Bănești se numără printre cele 13 localități din Prahova afectate de criza apei.

După întâlnirea de la Barajul Paltinu de luni după-amiază, la care ministrul Diana Buzoianu nu a mai ajuns, s-au luat o serie de decizii.

Criza apei continuă la Câmpina și în alte localități din Prahova și Dâmbovița, peste 120.000 oameni fiind afectați.

În noaptea de duminică spre luni, la Câmpina a ajuns primul transport cu apă potabilă îmbuteliată, care va fi distribuită populației începând cu 1 Decembrie.