HidroPrahova a anunțat luni autoritățile locale că marți, 10 septembrie, între orele 10.00 și 14.00, apa va fi oprită în mai multe zone ale localității.
Din informarea HidroPrahova este vorba de Strada Voila și Calea Doftanei (ambele parțial), Strada Dealului și aleile adiacente, străzile Bobâlna, Rezervoarelor, Târnava Mare, Târnava Mică, Tg. Mureș, Fabricii și Lacul Peștelui.
Oprirea apei este cauzată de lucrările la conducta de distribuție a apei, pe Strada Cărămidari, în vederea transferului pe noua rețea de apă potabilă.

Mai mulți câmpineni, clienți ai acestei companii de telefonie mobilă, au primit din partea Vodafone următorul mesaj:

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis câteva imagini și o situație nesatisfăcătoare pentru locuitorii din zonă.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Răspunsul pare a fi „da”, având în vedere că se împlinesc patru săptămâni de când groapa din imagine a fost săpată, înconjurată, semnalizată corespunzător și.. de atunci nu a mai trecut nimeni pe Strada Tudor Vladimirescu.