CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Aleea Margaretei din Câmpina, locul unde, peste noapte, apar gunoaie de tot felul

- Actualitate -

Aleea Margaretei din Câmpina, locul unde, peste noapte, apar gunoaie de tot felul

În cadrul campaniei noastre "Câmpina curată" vă prezentăm o situație aproape incredibilă, care ne-a fost semnalată de locuitori de pe Aleea Margaretei. O alee situată între străzile Toma Ionescu și Maramureș, destul de aproape de centrul municipiului. Cum este posibil să se întâmple așa ceva? Întrebarea este retorică, desigur, iar imaginile vorbesc de la sine.

Anul trecut, aici, pe Aleea Margaretei, au apărut peste noapte foarte multe ambalaje, aduse în mod cert cu o mașină (având în vedere cantitatea lor) și aruncate de-a valma lângă containerele de gunoi. Acum, în aceeași locație, au fost aduse tot felul de lucruri vechi, ca și cum cineva s-ar fi mutat și a vrut să scape de ele. Le-a aruncat lângă platformă, de unde gunoiul se ridicase recent. Iar locuitorii din zonă sunt extrem de nemulțumiți de această situație.
Așteptăm în continuare de la dumneavoastră să ne semnalați probleme legate de curățenia orașului. Așteptăm inclusiv poze și filmulețe. Suntem convinși că vă pasă de curățenia localității și vreți să vă implicați în această campanie. Puteți suna și la Floricon Salub pentru a solicita sprijin, iar în cazuri deosebite vă puteți adresa Poliției Locale. Ne referim aici la situațiile în care vedeți cum din diferite mașini se aruncă saci cu gunoi sau ambalaje. Sunt multe nemulțumiri legate de curățenie, dar dacă ne implicăm cu toții, poate reușim să rezolvăm măcar o parte din probleme.

Citiți și CÂMPINA CURATĂ 2018 - Campania noastră și a voastră

În atenția locuitorilor din cartierele Muscel și Câmpinița: deșeurile vegetale se ridică de două ori pe lună, în alte zile decât cele în care sunt colectate deșeurile menajere

Câmpina, Bulevardul Culturii. Cât de greu poate fi să păstrăm frumusețea acestui loc?!


09 May 2018 11:39 5000 vizualizari


Comentarii






312 vizualizari 25 May 2026 12:46 Mai aproape de adevăr? Consilierii vor aproba renunțarea la proiecte cu sume simbolice în buget

Mai aproape de adevăr? Consilierii vor aproba renunțarea la proiecte cu sume simbolice în buget

Marți, 26 mai, de la ora 12.00, este o ședință extraodinară a Consiliului Local, unul dintre punctele de pe ordinea de zi find o rectificare a bugetului local.

citeste mai mult
256 vizualizari 25 May 2026 11:50 Restricții de circulație pe DN1, între Câmpina și Comarnic

Restricții de circulație pe DN1, între Câmpina și Comarnic

În cadrul proiectului de refacere și consolidare a părții carosabile pe DN1, în data de 25 mai 2026, începând cu ora 10:30, au fost demarate lucrări specifice în zona km 99+000 – 99+550, pe sensul de mers Sinaia către Câmpina, în vederea creșterii siguranței rutiere și a îmbunătățirii condițiilor de trafic.

citeste mai mult
283 vizualizari 25 May 2026 11:24 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Măsuri pentru combaterea alunecărilor de teren de pe Strada Podului

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Măsuri pentru combaterea alunecărilor de teren de pe Strada Podului

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
327 vizualizari 24 May 2026 15:44 Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Doi turiști au căzut pe Brâna Mare a Caraimanului, pe un traseu extrem de dificil și periculos din Bucegi. Salvamontiștii au intrat imediat în alertă.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV