La data de 23 aprilie, în jurul orei 22.30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Câmpina au fost sesizați de către o femeie din municipiu, despre faptul că fiul său Ionuț Cătălin Cernat, în vârstă de 35 de ani, din comuna Poiana Câmpina a plecat de la domiciliu în cursul dimineții și nu s-a mai întors.
Semnalmente: constituție robustă, 120 de kilograme, înălțime circa 1,80 metri, ochi căprui, păr șaten, fără semne particulare. La momentul plecării, bărbatul purta pantaloni maro, hanorac cu glugă gri, și o geacă din fâș, maro.
Persoanele care pot oferi detalii despre bărbatul în cauză sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

La sfârșitul lunii februarie a făcut multă vâlvă un dosar al pariurilor în care a fost implicată echipa prahoveană din Liga a 3-a, CS Păulești.

La ultima ședință a Consiliului Local Câmpina, cea de joi, 26 martie 2026, în fața consilierilor a venit Mihaela Drăghici, unul dintre foarte puținii meșteșugari din Câmpina, cunoscută de noi toți, de mulți ani, pentru "Șoapte de lavandă".

„Summer Inter Fair” a fost primul târg de orientare în carieră organizat la Câmpina de liceeni pentru liceeni. Evenimentul a avut loc miercuri, 1 aprilie (și nu a fost o păcăleală!), la Casa Tineretului.

După 14 ani de shaorma… am luat o decizie grea. Dar te așteaptăm cu 100 de răcoritoare să povestim detaliile.