CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

A dispărut bariera de pe Strada Soarelui... Ar trebui să fie doar temporar

- Actualitate -

A dispărut bariera de pe Strada Soarelui... Ar trebui să fie doar temporar

În contextul în care chiar la ultima ședință a Consiliului Local Câmpina s-a discutat despre noi reglementări în domeniul parcărilor, o constantă a discuțiilor fiind necesitatea înlăturării barierelor de pe Strada Soarelui, a surprins că bariera de la intrarea pe Strada Soarelui chiar a dispărut.

Momentan, pare a fi doar o coincindență și o situație temporară, după ce zilele trecute, în condițiile unei pene de curent, bariera s-a blocat. Cineva a scos bariera de tot, ea fiind depozitată într-un spațiu dintr-unul dintre blocurile din zonă. Acum, obligativitatea reparării ei ar reveni asociației de proprietari de pe Strada Soarelui, dar poate că acest incident ar fi momentul ideal pentru a nu mai fi reparată și pentru a se renunța definitiv la blocarea accesului rutier pe acestă stradă.


10 Oct 2023 10:23 1918 vizualizari


Comentarii






  • 14.10.2023 09:49 Catalin Este evidenta lipsa de interes a autoritatilor pentru cetatean. Probabil acolo locuisc cativa fosti consilieri locali sau angajati la primarie care in cardasie cu fostul si actualul primar si au privatizat strada. ACOLO IN CURSUL ZILEI PARCARILE AR TREBUI SA FIE LIBERE SI NUMAI DUPA ORA 16 SA PARCHEZE EXCLUSIV RIERANII.
1152 vizualizari 14 Feb 2026 19:04 Magazinele Carrefour au fost cumpărate de patronii Dedeman. Care este situația la Câmpina?

Magazinele Carrefour au fost cumpărate de patronii Dedeman. Care este situația la Câmpina?

Anunțată de ceva vreme, tranzacția prin care patronii Dedeman, frații Dragoș și Adrian Pavăl, au cumpărat rețeaua Carrefour din România s-a finalizat, fiind evaluată la aproximativ 823 milioane euro.

citeste mai mult
529 vizualizari 14 Feb 2026 10:43 Ministrul Sănătății: “Sunt medici care pleacă la ora 11.00 de la spitalul public la cabinetul privat şi, de cele mai multe ori, împreună cu pacientul”

Ministrul Sănătății: “Sunt medici care pleacă la ora 11.00 de la spitalul public la cabinetul privat şi, de cele mai multe ori, împreună cu pacientul”

Sistemul sanitar are destule probleme, una dintre cele despre care a vorbit recent ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, fiind cea a "medicilor care lucrează în spitale de stat, dar care pleacă la ora 11.00 de la spitalul public la cabinetul privat şi, de cele mai multe ori, împreună cu pacientul". Acestora le vor fi desfăcute contractele de muncă.

citeste mai mult
4484 vizualizari 14 Feb 2026 10:39 Între Câmpina și Telega (la Zorile) trebuie construit un pod nou. Până atunci, se peticește cel vechi...

Între Câmpina și Telega (la Zorile) trebuie construit un pod nou. Până atunci, se peticește cel vechi...

Podul de la Zorile, dintre municipiul Câmpina și comuna Telega, se află într-o stare avansată de degradare, problemă despre care noi am mai scris, ultima dată chiar la finalul anului trecut.

citeste mai mult
2301 vizualizari 13 Feb 2026 13:27 La Câmpina a crescut alarmant numărul cerșetorilor

La Câmpina a crescut alarmant numărul cerșetorilor

Cerșetori au fost tot timpul în Câmpina. La fel ca în majoritatea orașelor din România...

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV