CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Îngrijorător. Nivelul lacului de acumulare Paltinu a ajuns la 45%

- Actualitate -

Îngrijorător. Nivelul lacului de acumulare Paltinu a ajuns la 45%

Nivelul apei din lacul de acumulare Paltinu tot scade, la cele mai recente măsurători, din 14 martie 2025, nivelul său ajungând la 45,15% din capacitate.

În toamna anului trecut atrăgeam atenția asupra nivelului tot mai scăzut din lacul Paltinu. Atunci, era la 58%.. Acum, a ajuns la 45%...
Din imaginile transmise de un cititor se poate vedea nivelul alarmant de scăzut al apei, devenind vizibile porțiuni care au fost acoperite cu apă de la realizarea barajului.
Barajul Paltinu a fost construit între anii 1966-1971, iar între anii 1976 și 1982 au avut loc lucrări de consolidare a barajului.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


22 Mar 2025 18:07 5590 vizualizari


Comentarii






  • 23.03.2025 19:38 Kremlin Calinescu 45% cand nu se cunoaste nivelul de colmatare in 50 de ani de functionare. Si uite asa cei 45 pot fi 30% foarte usor.
  • 23.03.2025 16:05 crisadi DACA NU L-AU LASAT PE GEORGESCU SA SALVEZE ROMANIA...😒
  • 23.03.2025 09:18 Rammstein Treceți pe apă la pet...
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
899 vizualizari 20 Jul 2026 20:55 Copaci rupți în mai multe zone ale Câmpinei. Furtuna a lăsat Voila fără curent electric

Copaci rupți în mai multe zone ale Câmpinei. Furtuna a lăsat Voila fără curent electric

Furtuna care a afectat în cursul după-amiezii de luni zona Câmpina a produs ceva pagube și în Câmpina, dar nu de proporțiile celor petrecute prin localitățile din jur.

citeste mai mult
398 vizualizari 20 Jul 2026 20:30 Intervenții pentru deblocarea DN1 la Nistorești și Cornu, după inundații și o surpare

Intervenții pentru deblocarea DN1 la Nistorești și Cornu, după inundații și o surpare

Zeci de pompieri militari din Prahova, București - Ilfov și de la unitatea specială a ISU au intervenit pentru deblocarea DN1 în urma preciptațiilor abundente din zona Breaza - Cornu.

citeste mai mult
1378 vizualizari 20 Jul 2026 16:36 Imagini virale cu formarea unei viituri pe Valea Proviței

Imagini virale cu formarea unei viituri pe Valea Proviței

În cursul după-amiezei de luni, 20 iulie, ploile puternice căzute în zona Adunați - Provița au generat o viitură puternică pe Valea Proviței.

citeste mai mult
535 vizualizari 20 Jul 2026 16:09 Restricții pe DN1 din cauza aluviunilor aduse de ploi la Comarnic și Nistorești

Restricții pe DN1 din cauza aluviunilor aduse de ploi la Comarnic și Nistorești

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova informează participanții la trafic că, la acest moment, pe DN1 (E60), între kilometrii 99–100, pe raza localității Nistorești, precum și la kilometrul 107, pe raza localității Comarnic, s-au înregistrat acumulări importante de apă pe partea carosabilă, fapt ce îngreunează desfășurarea circulației rutiere.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV