CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Singurul arbitru de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a participat la finalele Campionatul Național pentru seniori

- Sport -

Singurul arbitru de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a participat la finalele Campionatul Național pentru seniori

În perioada 25 - 30 noiembrie, la Târgu Mureș, în Sala Sporturilor, au avut loc finalele Campionatului Național de box pentru seniori.

Au fost 128 meciuri care au stabilit campionii naționali la fiecare categorie în parte. Printre oficialii acestui turneu s-a numărat și Viorel Nedelcu, din Poiana Câmpina, singurul arbitru de box din Prahova și unul dintre veteranii arbitrajului românesc. 
În vara acestui an, Viorel Nedelcu a fost eroul unui reportaj CâmpinaTV, prilej cu care ați putut afla că oficiază la meciuri de box din anul 1977, dar și multe alte detalii ale vieții și carierei sale.


04 Dec 2024 17:38 670 vizualizari


Comentarii






234 vizualizari 05 Jul 2025 12:07 Fotbal prahovean. Jocurile amicale programate de Sportul Câmpina înaintea noului sezon

Fotbal prahovean. Jocurile amicale programate de Sportul Câmpina înaintea noului sezon

Sportul Câmpina a avut un parcurs bun în sezonul precedent, un parcurs încheiat pe un meritoriu loc 5.

citeste mai mult
318 vizualizari 04 Jul 2025 19:33 Fotbal prahovean. Pe 15 iulie se reiau pregătirile la CS Cornu, cu multe nume noi în lot

Fotbal prahovean. Pe 15 iulie se reiau pregătirile la CS Cornu, cu multe nume noi în lot

CS Cornu își va relua pregătirile pe 15 iulie. Deja la gruparea din Cornu sunt multe noutăți în lot și s-a stabilit și programul meciurilor amicale.

citeste mai mult
510 vizualizari 04 Jul 2025 10:02 Performanțe remarcabile ale înotătorilor câmpineni la Europeanul din Slovacia. Calificare în finala la 200m bras și un nou record național la 50m bras

Performanțe remarcabile ale înotătorilor câmpineni la Europeanul din Slovacia. Calificare în finala la 200m bras și un nou record național la 50m bras

În perioada 1-6 iulie, la Samorin, în Slovacia, are loc Campionatul European de juniori, competiție la care participă și sportivi de la clubul câmpinean Barracuda, condus de Gabriel Cojocaru.

citeste mai mult
604 vizualizari 03 Jul 2025 09:22 Fotbal prahovean. Muscelul Câmpina a stabilit lista meciurilor amicale

Fotbal prahovean. Muscelul Câmpina a stabilit lista meciurilor amicale

Continuăm periplul pe la echipele din Câmpina și împrejurimi pentru a vedea ultimele detalii înaintea noului sezon competițional,

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV