CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, la Bănești. O femeie a ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Bănești. O femeie a ajuns la spital

Un accident rutier a avut loc pe DN1, pe raza localității Bănești, în cursul serii de joi, 9 ianuarie 2025.

În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme și cei doi ocupanți ai acestora, dintre care unul (femeie, în vârstă de 52 ani), a fost asistat medical la fața locului. Victima a fost preluată de către echipajul SMURD TIM și este transportată la spital pentru investigații și îngrijiri suplimentare. În urma evaluării de la fața locului, s-a constatat ca persoana în cauză a suferit un traumatism toracic, aflându-se în stare de conștiență, după cum a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.
Aceeași sursă a mai adăugat că pentru gestionarea operativă a evenimentului au fost mobilizate o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și ambulanța SMURD de Terapie Intensivă Mobilă (TIM). 
De asemenea, potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, din primele cercetări la fața locului a reieșit faptul că femeia de 52 ani, aflată la volanul unui autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de către o tânără de 21 ani. În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto de 52 ani, care a fost transportată la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate. Cele două șoferițe au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în ambele cazuri.

Vom reveni.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


09 Jan 2025 18:22 3475 vizualizari


Comentarii






1695 vizualizari 22 Jun 2026 21:23 32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

Guvernul României a aprobat, într-o ședință extraordinară desfășurată luni seară, alocarea sumei de 32 milioane lei de la Fondul de Rezervă Bugetară pentru județul Prahova. Suma este destinată asigurării unor surse alternative de apă la Barajul Paltinu.

citeste mai mult
455 vizualizari 22 Jun 2026 15:23 În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

citeste mai mult
631 vizualizari 22 Jun 2026 15:02 O adevărată groapă de gunoi în cartierul Slobozia, din Câmpina

O adevărată groapă de gunoi în cartierul Slobozia, din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

citeste mai mult
643 vizualizari 22 Jun 2026 14:31 Se asfaltează pe podul de la Poiana Câmpina

Se asfaltează pe podul de la Poiana Câmpina

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV