CONTACT

Accident pe DN1, la Bănești. O femeie a ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Bănești. O femeie a ajuns la spital

Un accident rutier a avut loc pe DN1, pe raza localității Bănești, în cursul serii de joi, 9 ianuarie 2025.

În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme și cei doi ocupanți ai acestora, dintre care unul (femeie, în vârstă de 52 ani), a fost asistat medical la fața locului. Victima a fost preluată de către echipajul SMURD TIM și este transportată la spital pentru investigații și îngrijiri suplimentare. În urma evaluării de la fața locului, s-a constatat ca persoana în cauză a suferit un traumatism toracic, aflându-se în stare de conștiență, după cum a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.
Aceeași sursă a mai adăugat că pentru gestionarea operativă a evenimentului au fost mobilizate o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și ambulanța SMURD de Terapie Intensivă Mobilă (TIM). 
De asemenea, potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, din primele cercetări la fața locului a reieșit faptul că femeia de 52 ani, aflată la volanul unui autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de către o tânără de 21 ani. În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto de 52 ani, care a fost transportată la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate. Cele două șoferițe au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în ambele cazuri.

Vom reveni.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


09 Jan 2025 18:22 3319 vizualizari


Comentarii






53 vizualizari 14 Apr 2026 12:17 La Câmpina, până la 31 martie s-au colectat 33% din impozite, mai puțin decât anul trecut ca procent, dar mai mult ca valoare absolută

La Câmpina, până la 31 martie s-au colectat 33% din impozite, mai puțin decât anul trecut ca procent, dar mai mult ca valoare absolută

La 31 martie 2026, primul termen scadent de achitare a taxelor și impozitelor locale, la Câmpina procentul de colectare a fost de 33%, adică 18.164.223,63 lei.

citeste mai mult
1271 vizualizari 14 Apr 2026 09:50 Adio centru de urgențe la Spitalul Municipal Câmpina! În proiectul de buget sunt

Adio centru de urgențe la Spitalul Municipal Câmpina! În proiectul de buget sunt

Eliberarea terenului pe care s-a aflat cinematograful din Câmpina a dat speranțe multora că Spitalul Municipal va putea accesa acum fonduri europene pentru realizarea unui Centru de Primiri Urgențe ultramodern.

citeste mai mult
461 vizualizari 14 Apr 2026 08:48 Curățenia dinaintea Sărbătorilor Pascale a scos la iveală... altă mizerie și focare de infecție!

Curățenia dinaintea Sărbătorilor Pascale a scos la iveală... altă mizerie și focare de infecție!

În zona cunoscută de câmpineni sub numele „La linie”, înaintea Sărbătorilor Pascale s-a făcut curățenie, o acțiune ceva mai amplă realizată de administrația locală.

citeste mai mult
651 vizualizari 11 Apr 2026 15:08 Un brezean s-a ales cu dosar penal după ce a condus un autoturism neînmatriculat

Un brezean s-a ales cu dosar penal după ce a condus un autoturism neînmatriculat

Vineri, 10 aprilie, în jurul orei 21.00, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism care circula pe Aleea Parcului.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV