În cursul zilei de luni, 20 iunie 2022, în jurul orei 12.30, polițiștii câmpineni au oprit pe Strada Petrolistului un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 65 de ani, din comuna Scorțeni.
La solicitarea polițiștilor, conducătorul auto a prezentat actul de identitate și permisul de conducere, declarând că deține autorizația provizorie de circulație și asigurarea auto obligatorie, dar nu le are asupra sa. În urma verificărilor în baza de date s-a constatat că autoturismul fusese radiat de autoritățile din Belgia din luna octombrie a anului 2021, fără a mai fi apoi înmatriculat.
Bărbatul din Scorțeni s-a ales cu un dosar penal pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul cu număr fals de înmatriculare.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Consiliul Județean Prahova a anunțat că miercuri, 10 iunie, vor începe lucrările la podul peste râul Doftana de la Zorile, una dintre intrările în Câmpina, prin care se asigură legătura cu comunele Telega și Brebu.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul Floricon Salub a anunțat un program pentru realizarea dezinsecției în spațiile verzi din Câmpina.

Valea Doftanei a fost serios afectată de ruperea de nori de sâmbătă după-amiază, prevenită prin trei mesaje RO-ALERT.