CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

IJP Prahova anunță închiderea drumului spre Cota 1400 Sinaia și trafic îngreunat la Brebu și Provița de Sus, din cauza ninsorii

- Actualitate -

IJP Prahova anunță închiderea drumului spre Cota 1400 Sinaia și trafic îngreunat la Brebu și Provița de Sus, din cauza ninsorii

Inspectoratul Județean de Poliția Prahova anunță conducătorii auto că ninge abundent în cea mai mare parte a județului, iar din această cauză există unele probleme pe mai multe porțiuni de drum. La Sinaia, DC 134 a fost închis temporar pe tronsonul Cabana Schiori - Cota 1400. De asemenea, traficul este îngreunat în zona comunei Brebu, la Provița de Sus și pe DN1D, la limita cu județul Ialomița. Se acționează cu utilaje și material antiderapant pentru curățarea carosabilului.

Potrivit Poliției Județene, pe DN1, de la Potigrafu până la Băicoi, carosabilul este ușor acoperit de zăpadă frământată (0-1 cm), iar de la Băicoi la Comarnic - stratul de zăpadă este de 1-2 cm. Pe Valea Prahovei ninge abundent, pe DN1 depunându-se strat de zăpadă de până la 3 cm. Pe toate sectoarele de drum național se acționează cu material antiderapant. Traficul este redus la această oră (9.00).
(Foto cu caracter ilustrativ, sursă Mediafax)


15 Dec 2018 09:15 7197 vizualizari


Comentarii






642 vizualizari 08 Jan 2026 10:40 O femeie de 93 ani și-a găsit sfârșitul într-un incendiu produs la o locuință din Prahova

O femeie de 93 ani și-a găsit sfârșitul într-un incendiu produs la o locuință din Prahova

Pompierii militari din cadrul Punctului de Lucru Balta Doamnei, alături de echipaje de la Detașamentul 2 Ploiești și SVSU Drăgănești, acționează, în aceste momente, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o gospodărie din comuna Drăgănești, satul Hătcărău.

citeste mai mult
288 vizualizari 07 Jan 2026 08:50 Salvamont Sinaia, zece intervenții în ultimele 24 ore

Salvamont Sinaia, zece intervenții în ultimele 24 ore

Zilele libere și apariția zăpezii i-au determinat pe mulți să ia calea muntelui. Unii dintre ei au avut nevoie, însă, de servciile salvatorilor montani. 

citeste mai mult
1393 vizualizari 06 Jan 2026 19:43 Cât costă să vizitezi Muzeul Memorial ”Nicolae Grigorescu” Câmpina

Cât costă să vizitezi Muzeul Memorial ”Nicolae Grigorescu” Câmpina

Muzeul Memorial ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina aparține, printr-o conjunctură mai mult sau mai puțin favorabilă, Muzeului Județean de Artă Prahova ”Ion Ionescu Quintus”. Deci nu este în subordinea administrației locale, așa cum este cazul Muzeului Hasdeu.

citeste mai mult
984 vizualizari 06 Jan 2026 13:34 Noile tarife de vizitare a Castelului ”Iulia Hasdeu”

Noile tarife de vizitare a Castelului ”Iulia Hasdeu”

Odată cu aprobarea taxelor și impozitelor locale pentru anul 2026, de către Consiliul Local Câmpina, au intrat în vigoare și noile tarife de vizitare a Muzeului Memorial ”Bogdan Petriceicu Hasdeu”.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV