La finalul ședinței ordinare a Consiliului Local din septembrie, au fost mai multe intervenții ale unor consilieri locali.
Una dintre aceste intervenții i-a aparținut consilierului local Valentin Crețu, care a solicitat acordul Comisiei pentru Siguranța Circulației pentru montarea unui relantisor pe Strada Bucegi. ”Este o școală privată în zonă - a spus Valentin Crețu - și am observat că se circulă cu o viteză destul de mare”. Decizia va aparține comisiei menționate.

După viitura extrem de puternică, fără prececent, cu care s-a confruntat orașul Bușteni în cursul după-amiezii de duminică, odată cu refacerea infrastructruii se trece în revistă și stadiul lucrărilor derulate de HidroPrahova.

Castelul Iulia Hasdeu din Câmpina, în cadrul căruia funcționează Muzeul Memorial "B.P. Hasdeu", este un simbol al municipiului și cel mai vizitat obiectiv turistic din localitate. Este monument istoric de clasă A și a fost restaurat cu fonduri europene prin POR 2014-2020, Axa prioritară 5.

Printre cele 500 unități medicale din țară care au intrat luni dimineață în grevă de avertisment s-a numărat și Spitalul Municipal Câmpina.

Bilanțul gospodăriilor în care au intervenit pompierii prahoveni pentru evacuarea apei a ajuns la zece, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.