Pe 28 noiembrie, publicam imagini și un scurt comentariu, în urma unui mesaj de la un cititor, privind o... bizarerie, ca să nu îi spunem altfel - lampa din copac.
Situația semnalată era la una dintre intrările spre Căminul Petrol, chiar în apropierea căminului de nefamiliști de aici, pe Bulevardul Nicolae Bălcescu - o lampă pentru iluminat public a fost prinsă într-un copac! Mai mult, brațul acestei lămpi era fixat chiar de una dintre crengile mai viguroase ale acelui copac... Aceasta era situația pe 28 noiembrie.
Acum, vineri, 15 decembrie, situația în zona respectivă se schimbase radical - lampa dispăruse, la fel și brațul acela metalic care încorseta bietul copac. Putem consideră, astfel, că articolul și-a atins scopul, situația a fost remediată, iar iluminatul public din Câmpina nu mai este în... pom!

În condițiile în care HidroPrahova intervenea deja pe Strada Maramureșului, oprind apa în zonă, a mai apărut o avarie majoră și pe Strada Orizotnului.

În fața unei avalanșe de nemulumiri legate de felul în care se derulează proiectul cu fonduri europene al HidroPrahova privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare, nemulțumiri ajunse și în Consiliul Local, primarul Irina Nistor a ținut să facă o serie de precizări.

Pe 20 iulie, la Tribunalul Prahova au fost înregistrate două cereri privind litigii de muncă.

Pe perioada lucrărilor anunțate și care au dus la impunerea de restricții de trafic pe Strada Maramureș. s-a decis suspendarea sensului unic de pe Strada Sondei.