După cum v-am informat ieri, sâmbătă şi duminică au avut loc la Piteşti, pe stadionul "Nicolae Dobrin", finalele Campionatului Naţional de Atletism Juniori II. Din păcate, în a doua zi a întrecerilor, nici un sportiv de la CSS Constantin Istrati Câmpia nu a mai urcat pe podium, palmaresul la această competiţie rămânând cel stabilit sâmbătă - 4 medalii de argint.
Duminică, în a doua zi a întrecerilor de la Piteşti, atleţii câmpineni au obţinut următoarele rezultate:
Andreea Lungu - locul 5, aruncarea greutăţii, 12,22m
Marius Vasile - locul 6, aruncarea greutăţii, 15,26m
Sebastian Oprea - locul 7, aruncarea greutăţii, 13,22m
Vlad Bădescu - săritura în lungime, nu s-a calificat în finală.
În ciuda rezultatelor de duminică, totuşi, cele 4 titluri de vicecampion naţional, în aproape toate cazurile, cu stabilirea unor noi rcorduri naţionale, reprezintă o performanţă importantă pentru atletismul câmpinean.
Citiţi şi - Performanţe notabile pentru atletismul câmpinean la finala naţională a juniorilor II.

Sala „Grigorescu” din Câmpina va găzdui Cupa „24 Ianuarie” la minihandbal feminin, competiția fiind organizată de CS Câmpina, primăria Câmpina și Asociația Județeană de Handbal Prahova.

Pe circuitul de la Altenberg, din Germania, câmpineanca Georgeta Popescu a reușit două rezultate foarte bune la ultima etapă a Cupei Mondiale la Bob.

În primul meci amical al anului 2026, Sportul Câmpina a mers la Mislea pentru confrutarea cu echipa locală CS Mislea.

Terenul sintetic de la Căminul Petrol este la mare căutare în această iarnă, din dorința celor mai multe echipe de a-și proteja suprafețele de joc de pe propriile arene.