CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Viitorul CS Câmpina nu sună prea grozav! Ironii ieftine și o dorință spre sportul de masă

- Actualitate -

Viitorul CS Câmpina nu sună prea grozav! Ironii ieftine și o dorință spre sportul de masă

Pe masa Consiliului Local Câmpina s-a aflat la ședința din 30 ianuarie 2025 și un proiect privind aprobarea componenței Comitetului Director al CS Câmpina.

Am scris despre componența acestui organism din noua administrație AICI.
Acum, discuțiile din plenul Consiliului Local au fost... triste. Și spunem triste, pentru că totul a început cu o ironie ieftină din partea consilierului Dan Nica, fost component al Comitetului Director al CSC. ”Până la ce nivel credeți că poate Primăria să subvenționeze activitatea echipei de fotbal a CSC?”, a întrebat Dan Nica. Primarul Irina Nistor nu a intrat în jocul acestuia și i-a răspuns că a dorit să facă parte din Comitetul Director al CS Câmpina doar pentru a se convinge de ceea ce se întâmplă acolo ”cu proprii ochi”. Discuția dintre cei doi a fost mai lungă și o puteți urmări integral în înregistrarea video.
La finalul discuțiilor, primarul Irina Nistor a dat un răspuns ceva mai clar la același subiect, chiar dacă a făcut-o indirect. ”Eu mi-aș dori - și în calitate de mamă - ca toți copiii din Câmpina să aibă acces și să joace un sport și să separăm puțin performanța de nivelul de bază, de sportul de masă. Trebuie să existe un antrenor, poate chiar pentru fiecare ramură sportivă, care să se ocupe și de cei care vor să facă mișcare, nu neapărat de performanță”, a spus primarul Irina Nistior în plenul ședinței Consiliului Local.
Acum, în condițiile în care pentru performanță este nevoie de bani, iar municipalitatea suferă la acest capitol, este de așteptat ca CS Câmpina să aibă în viitorul apropiat o aplecare mai mare către sportul de masă, în detrimentul performanței.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


01 Feb 2025 20:32 1881 vizualizari


Comentarii






627 vizualizari 10 Jun 2026 22:17 ESZ a notificat HidroPrahova că pot apărea scăderi de presiune și întreruperi temporare în alimentarea cu apă. Prefectul Daniel Nicodim a convocat o ședință de urgență

ESZ a notificat HidroPrahova că pot apărea scăderi de presiune și întreruperi temporare în alimentarea cu apă. Prefectul Daniel Nicodim a convocat o ședință de urgență

Prefectul județului Prahova, Daniel Nicodim, a convocat, în regim de urgență, o întâlnire de lucru cu toți factorii responsabili, după ce Exploatarea Sistemului Zonal Prahova (ESZ) a notificat operatorul regional Hidro Prahova că, pe fondul condițiilor hidrometeorologice, pot apărea scăderi de presiune și, în anumite situații, întreruperi temporare în alimentarea cu apă.

citeste mai mult
400 vizualizari 10 Jun 2026 19:59 Lucrări la carosabil în zona centrală a comunei Poiana Câmpina, joi, 11 iunie

Lucrări la carosabil în zona centrală a comunei Poiana Câmpina, joi, 11 iunie

În cursul zilei de joi, 11 iunie, între orele 8.00 și 16.00, la Poiana Câmpina, în zona centrală, pe DJ101P, între subtraversarea căi ferate și Monumentul Eroilor, se vor efectua lucrări la carosabil.

citeste mai mult
1325 vizualizari 10 Jun 2026 16:30 Octavian Tudose a fost delegat la conducerea CS Câmpina pe perioada suspendării contractului lui Adrian Stoican

Octavian Tudose a fost delegat la conducerea CS Câmpina pe perioada suspendării contractului lui Adrian Stoican

Arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a ridicat o serie de probleme administrative, care nu au fost deloc simplu de gestionat.

citeste mai mult
1654 vizualizari 10 Jun 2026 13:51 Scandal într-un parc din Câmpina. Un bărbat a fost reținut de polițiști

Scandal într-un parc din Câmpina. Un bărbat a fost reținut de polițiști

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore față de un bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe, amenințare și portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV