11 Rezultate cautare pentru termenul "Viorel Savu"

1746 vizualizari
18 mar. 2024 22:19

Viorel Savu, locul 7 pentru CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, la Europenele din Polonia

La finalul săptămânii trecute, la Torun, în Polonia, a avut loc Campionatul European Masters, competiție rezervată veteranilor, la startul căreia s-a aflat și sportivul Viorel Savu, legitimat la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina.

1716 vizualizari
03 sept. 2023 14:03

Viorel Savu, noi medalii în Turcia, la Balcaniada de atletism pentru veterani

După ce a obținut titlul balcanic în proba de pentatlon aruncări la categoria masculin peste 60 ani, Viorel Savu a continuat seria evoluțiilor bune la Izmir, acolo unde au loc întrecerile contând pentru a a 32-a ediție a Balcaniadei de atletism pentru veterani.

2118 vizualizari
21 aug. 2023 22:37

Viorel Savu a câștigat trei medalii pentru Câmpina la Naționalele de Atletism pentru Veterani

1 comentarii

La București, a avut loc în week-end-ul 19-20 august, Campionatul Național de Atletism pentru Veterani, Câmpina fiind reprezentată de Viorel Savu, sportiv legitimat, în ciuda vârstei, la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina.

1660 vizualizari
25 sept. 2022 14:52

Viorel Savu, de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina - două clasări pe podium la Balcaniada de la Salonic

La Salonic, în Grecia, a avut loc în perioada 23-25 septembrie, a 31-a ediție a Campionatelor Balcanice de Atletism pentru veterani, competiție la startul căreia a fost prezent și Viorel Savu, legitimat la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina.

3660 vizualizari
29 aug. 2021 22:11

Viorel Savu (CSS ”Constantin Istrati” Câmpina) - trei titluri naționale la atletism, la veterani

În acest week-end (28-29 august 2021), la București s-a desfășurat Campionatul Național de Atletism Masters (pentru veterani), competiție la care a fost prezent și Viorel Savu, atlet din Plopeni, dar legitimat la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, care a concurat la categoria peste 60 de ani. Acesta a obținut, la București, nu mai puțin de cinci medalii - trei de aur și două de argint.

3441 vizualizari
21 feb. 2021 10:45

Atletismul câmpinean, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului și la veterani

CSS ”Constantin Istrati” ne-a obișnuit cu rezultate de excepție la categoriile tineret, juniori și copii. Din acest week-end, clubul câmpinean se înscrie și pe lista cluburilor cu sportivi campioni naționali la categoria... veterani.

1136 vizualizari
03 mar. 2024 08:48

Veteranul Viorel Savu, campion național la aruncarea greutății

În ziua în care Antofița Mocanu a câștigat pentru al doilea an consecutiv proba de aruncarea greutății la categoria feminin peste 40 ani, la Campionatul Național de Atletism Masters (pentru veterani), CSS ”Constantin Istrati” a mai obținut o medalie de aur prin Viorel Savu, categoria peste 60 ani, tot în proba de aruncarea greutății.

1590 vizualizari
02 sept. 2023 14:28

Atletismul câmpinean a obținut o medalie de aur la Balcaniada pentru veterani, de la Izmir