CONTACT

Rezultate cautare

1993 vizualizari 28 Apr 2024 18:39

CS Câmpina a pierdut finala cu Rapid, dar s-a calificat la turnul final. ”Suntem în lumea mare a handbalului”, a conchis antrenorul Daniel Vasile

În a doua zi a turneului semifinal al junioarelor IV de la București, CS Câmpina a jucat finala turneului în fața mult mai titratei echipe Rapid București, partida având loc chiar în sala Rapid.

citeste mai mult
1837 vizualizari 27 Apr 2024 21:18

Două victorii și calificare în finala turneului semifinal pentru fetele mai mici de CS Câmpina

Două victorii frumoase și o calificare în finala turneului semifinal al junioarelor IV, obținută încă din prima zi a competiției de la București, pentru fetele mai mici ale CS Câmpina, pregătite de Daniel Vasile și Denisa Toma.

1567 vizualizari 27 Apr 2024 13:06

Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - Olympic RHF București 29-22

Fetele pregătite de Daniel Vasile au susținut un nou joc în cadrul turneului semifinal Speranța 2, întâlnind în sala de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” formația Olympic RHF București.

1944 vizualizari 21 Apr 2024 20:53

Superliga B1 Prahova. Sportul Câmpina - Viitorul Cosminele 1-0

Meci important pentru ambele echipe în Seria Nord a Superligii B1 Prahova, între Sportul Câmpina și Viitorul Cosminele.

1829 vizualizari 21 Apr 2024 09:29

Liga A Prahova. CS Câmpina - CSO Băicoi 0-2

Doar o repriză a rezistat gruparea câmpineană în fața liderului Ligii A, CSO Băicoi. O repriză în care a avut ocazii mai multe și mai clar decât formația care, foarte probabil, va reprezenta județul la barajul de promovare în Liga a treia.

1338 vizualizari 14 Apr 2024 18:33

Superliga B1 Prahova. Caraimanul Bușteni - Sportul Câmpina 3-3

Un meci cu șase goluri ar fi trebuit să fie unul spectaculos, o adevărată promovare a sportului-rege. Dar meciul de la Bușteni, de duminică dimineață, a fost oarecum excepția...

1190 vizualizari 10 Apr 2024 17:50

Handbal feminin, juniori III. ACS Ștefan Birtalan București - CS Câmpina 41-42, după un meci de infarct

Fetele lui Daniel Vasile au jucat miercuri la prânz, în Sala ”Lucian Grigorescu”, din București, cu ACS Ștefan Birtalan.

2091 vizualizari 09 Apr 2024 08:02

Un angajat ISU Prahova, aflat în timpul liber, fotbalist la Gloria Vâlcănești, i-a salvat viața portarului echipei Viitorul Provița de Sus

Plutonierul major Constantin Popa (foto), din cadrul ISU Prahova, în timpul liber joacă fotbal pentru echipa Gloria Vâlcănești. Sâmbătă, 6 aprilie, echipa sa a jucat pe teren propriu cu Viitorul Provița de Sus, într-un joc câștigat de gazde cu scorul de 3-2. Fără voia sa, Constantin Popa a devenit eroul partidei, salvând viața portarului ehcipei oaspete.

1733 vizualizari 07 Apr 2024 17:35

Superliga B1 Prahova. Sportul Câmpina - Voința Adunați 2-1

Aflate le egalitate de puncte înaintea acestei runde, în fața a peste 200 spectatori, Sportul Câmpina și Voința Adunați au avut un început de repriză ezitant, în care preocuparea a fost mai degrabă de a nu greși.

632 vizualizari 27 Mar 2024 21:58

Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - Tonus București 36-28

Primul meci oficial în sala de sport a Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu” a adus o victorie concludentă pentru CS Câmpina, în fața echipei Tonus București.

Pagina: [1] 2 3 ... 21
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism