În mod cert, vă amintiți de articolul de săptămâna trecută, în care am scris despre prelungirea trotuarelor la intersecțiile Bulevardului Carol I cu străzile Maramureș și Henri Coandă. Lucrările sunt gata. S-a prelungit trotuarul pentru a se mai crea două-trei locuri de parcare. Mai bine zis, pentru a-i băga în legalitate pe șoferii care-și lăsau mașinile în intersecție. Uitați-vă ce a ieșit! Vă place?
Nu știm a cui a fost ideea, dar finalitatea este nedemnă de un municipiu frumos și elegant precum Câmpina. În mod cert a fost ideea cuiva din Primărie și a fost aplicată chiar foarte repede, dar nu putem să nu ne întrebăm dacă respectivei persoane îi și pasă de oraș?! Ați mai văzut așa ceva pe undeva prin țară sau prin lumea largă?

Pe holurile Judecătoriei Câmpina poți fi martor al unor lucruri interesante, mai ales pentru cei nefamiliarizați cu evoluția unui proces juridic.

În cadrul unui eveniment care a avut loc marți, 14 iulie, la sediul Consiliului Județean, în prezența directorului ADR Sud-Muntenia, Liviu Mușat, s-au semnat 16 contacte de finanțare pentru proiecte de investiții asigurate din fonduri europene.

Un nou eveniment trist a avut loc în Bucegi în cursul zilei de marți.

Fostul primar al comunei prahovene Florești, Eugen David, a publicat pe contul său de Facebook cererea de chemare în judecată a statului româ, pe care a depus-o marți, 14 iulie, la Tribunalul Prahova, prin care cere despăgubiri.