Într-un meci disputat la Drajna, CS Câmpina a spulberat echipa din Văleni, pe care a învins-o cu un scor care ne scutește de orice comentarii: 8-0, iar câmpinenii au mai avut și alte ocazii de a înscrie.
Partida s-a derulat într-un singur sens, golurile formației câmpinene find marcate de Dedu (min. 2 și 80), Buzilă (min. 20), Niculae (min. 34 și 75), C. Dumitrescu (min. 52 și 57) și Bărcănescu (min. 70).
Iată și echipa aliniată de antrenorii Mugurel Dedu și Claudiu Dumitrescu: Antal - C. Dumitrescu, Merluță (76 Matache), Niculae, Diaconu (63 Cârstea), Bărcănescu, Badea, Botoșneanu (71 A. Dumitrescu), Dedu, Buzilă (63 Amar), Nichifor.
Rezultatele acestei runde - aici.
Etapa viitoare, CS Câmpina va întâlni pe teren propriu formația Unirea Urlați.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Pentru Iarina Cojocaru, acest prim Campionat European din carieră, care a avut loc la Munchen, în Germania, a fost o lecție intensă de viață și maturizare accelerată, la doar 16 ani.

La sfârșitul săptămânii trecute, Bazinul Olimpic “Ioan Alexandrescu” din Oradea a găzduit întrecerile Campionatului Național de Înot pentru Cadeți 12-13 ani. Organizată de Federația Română de Natație și Pentatlon Modern, competiția a adunat la start aproximativ 500 de sportivi de la 79 de cluburi din țară, afiliate la FRNPM.


Antrenorul formației Tricolorul Breaza, Marius Vișan, a definitivat programul jocurilor de verificare.