Încă o medalie pentru Georgeta Popescu la Mondialul de bob - argint la bob două persoane

Sport (Categoria articolului)

După succesul răsunător de sâmbătă - bronz în proba de monobob la categoria under 23, la Campionatul Mondial de Bob de la Winterberg, din Germania, pentru câmpineanca Georgeta Popescu a urmat duminică o nouă cursă și o nouă medalie - argint la bob două persoane, categoria sub 23 ani.

Împreună cu Antonia Sârbu, Georgeta Popescu a reușit să ridice din nou tricolorul românesc, obținând o nouă medalie pentru delegația României. De asemenea, la categoria sub 26 ani, echipajul românesc s-a clasat pe un foarte bun loc 6.
Georgeta Popescu este cetățăean de onoare al municipiului Câmpina, este legitimată la CSO Sinaia și antrenată de Dorin Alexandru Grigore.
Felicitări, Georgeta Popescu! Munca și eforturile tale remarcabile te-au adus pe podiumul Mondialelor!