La vremea la care fotbalul la nivel județean a cam intrat în vacanță, handbalul mai ține trează atenția iubitorilor sportului.
În sala Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din Câmpina a avut loc partida CS Câmpina - CSS 6 București, contând pentru returul Campionatului Național de handbal feminin pentru juniori III.
Fetele antrenorilor Denisa Toma și Daniel Vasile au făcut instrucție cu bucureștencele, după 19-9, la pauză, impunându-se în final la o diferență de 18 goluri, 43-25.
CS Câmpina a aliniat lotul: Alice Penghea, Andreea Achim - portari, Cătălina Antonie (5 goluri), Iris Mareș (3 goluri), Antonia Dragomir (9 goluri), Mihaela Duță, Ilinca Neagu, Antonia Robu (9 goluri), Ioana Istrate (5 goluri), Antonia Toporaș (un gol), Sofia Boacă (două goluri), Mara Dumitrache (7 goluri), Alexandra Frâncu (două goluri), Karina Broșteanu - jucătoare de câmp. Antrenori: Denisa Toma, Daniel Vasile.
Pentru CS Câmpina, următorul meci de campionat va avea loc tot pe teren propriu, sâmbăta viitoare, pe 20 decembrie, când va întâlni formația Tricolorul Breaza.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

La sediul Asociației Județene de Fotbal Prahova a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului primelor meciuri oficiale de la nivel județean din anul 2026. Este vorba de 16-imile de finală ale fazei județene a Cupei României.

În prima etapă de campionat din anul 2026, junioarele mari ale CS Câmpina au mers la Brăila pentru întâlnirea cu LPS-ul din localitate.

Viorel Savu a iubit atletismul toată viața sa... A concurat în diverse probe sportive, cu rezultate remarcabile pe plan național și internațional.

Georgeta Popescu este aproape de încheierea unui nou sezon cu multe satisfacții.