Mai mulți elevi câmpineni și profesorii lor au fost premiați de Consiliul Județean la "Gala de Excelență a Învățământului Prahovean"

Eveniment (Categoria articolului)

Consiliul Județean Prahova a premiat excelența în educație în cadrul celei de-a doua ediții a galei destinate învățământului prahovean. 358 de elevi și 210 profesori coordonatori au primit diplome și premii în bani, ca o recunoaștere a meritelor lor, muncii și performanțelor obținute la olimpiade și concursuri naționale și internaționale. Gala s-a desfășurat miercuri, 18 decembrie 2019, în Sala Europa a Palatului Administrativ din Ploiești, iar printre premianți s-au numărat, firește, și elevi și profesori din municipiul Câmpina.

“Suntem cu toții de acord că educația este singura noastră șansă de a trăi într-o societate dezvoltată, modernă, ale cărei principii trebuie să se bazeze pe un sistem de învățământ susținut de toate instituțiile statului. Și noi, prahovenii, trebuie să fim mândri că avem o generație de elevi extraordinari, care merită toată aprecierea noastră! La a doua ediție a Galei de Excelență a Învățământului Prahovean am făcut un nou pas pentru recunoașterea calității educației și a eforturilor depuse de către elevii și profesorii de elită ai județului nostru. Îi felicit pentru că duc mai departe, chiar și în lume, prestigiul învățământului prahovean!”, a afirmat președintele Consiliului Județean Prahova, Bogdan Toader.
Vă prezentăm în continuare elevii și profesorii din Câmpina premiați în cadrul "Galei de Excelență a Învățământului Prahovean". Îi felicităm, ne bucurăm pentru premierea lor în cadrul Galei, cu atât mai mult cu cât unii dintre ei au fost omiși d
e administrația câmpineană, în toamnă, la premierea făcută pe plan local, le dorim mult succes în continuare și le mulțumim pentru rezultatele extraordinare și pentru cinstea pe care o fac municipiului Câmpina.
- Bianca Buzilă - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", premiul I la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, profesor coordonator Cristina Ionescu
- Aida Cărămidaru - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, profesor coordonator Cristina Dinu
- Mara Merca - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească (limba română și religie), profesori coordonatori Oana Merca și Elisabeta Milea
- Andrei Enoae - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Fizică, profesor coordonator Cătălin Chițu
- Tudor Bogdan Sechel - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Fizică, profesori coordonatori Cătălin Chițu și Ionel Grigore
- Iulia Ștefania Voicu - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Chimie, profesor coordonator Camelia Iordache
- Ovidiu Ștefan Horjea - Liceul Tehnologic Energetic, mențiune la Olimpiada Națională de Informatică, profesor coordonator Denisa Stoicescu
- Denisa Covaci - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Latină, profesor coordonator Adriana Ioacără
- Daria Gușă - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", mențiune la Olimpiada Națională de Limba Germană, profesor coordonator Livia Miu

- Daria Toboc - Școala Gimnazială Centrală, premiul I la Concursul Național de Proiecte "Made for Europe", profesor coordonator Laura Arman
- Oana Dragnea - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", premiul III la Concursul Național de Limba Engleză "Speak out", profesor coordonator Raluca Cîrstea
- Eugen Munteanu - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", premiul III la Concursul Național de Limba Engleză "Speak out", profesor coordonator Raluca Cîrstea
- Georgiana Duță - Colegiul Tehnic Forestier, mențiune la Concursul Național de Comunicări Științifice (geografie), profesor coordonator Vasile Vali Șerban
- Cosmin Chivu - Colegiul Tehnic Forestier, mențiune la Concursul Național Tehnic - Fabricarea produselor din lemn, profesor coordonator Daniela Șovăială

- Cătălina Popa - Colegiul Național "Nicolae Grigorescu", locul I (șah) la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, profesor coordonator Simona Pavel
- Echipa de rugby tag a Colegiului Național "Nicolae Grigorescu" (Alexandru Gustea, Rareș Ilie, Antonia Goran, Maria Sinc, Irina Albu, Alexandru Aldea, Vlad Tocitu, Diana Cimpoiașu, David Moise, George Broșteanu, Alexandru Goran, Sabin Alexe) - Locul II la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, profesori coordonatori Bogdan Neagu și Ioan Cristea

(Foto - Consiliul Județean Prahova, instituție care ne-a pus la dispoziție și lista elevilor și profesorilor premiați din municipiul Câmpina)

4683 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Eveniment

2504 vizualizari
05 aug. 2020 21:35

A 15-a ediție a Festivalului IDEO IDEIS a ajuns și la Câmpina

Miercuri, 5 august 2020, a început cea de-a 15-a ediție a Festivalului de Teatru Tânăr IDEO IDEIS, în Câmpina și încă 8 localități din țară – Alexandria, București, Buzău, Baia Mare, Botoșani, Roman, Sibiu și Timișoara. Este pentru prima dată când acest festival de artă și teatru pentru tineret ajunge la Câmpina, chiar dacă este vorba despre un format inedit, impus de restricțiile stabilite la nivel național din cauza pandemiei de coronavirus.

3360 vizualizari
13 iul. 2020 22:07

Emoții la festivitatea de absolvire pentru a VIII-a promoție de asistenți de farmacie de la Școala ”Louis Pasteur” Câmpina

”Generația zâmbetului învingător” este denumirea oficială acordată de Roxana Veliche, dirigintele clasei de farmacie de la Școala Sanitară Postliceală ”Louis Pasteur”, la festivitatea de absolvire, care a avut loc zilele trecute, într-un cadru mai restrâns decât de obicei, cadru impus și de măsurile pentru limitarea răspândirii noului coronavirus. A fost festivitatea de absolvire a celei de-a opta promoții de asistenți de farmacie.

Alte stiri recente

1025 vizualizari
14 aug. 2020 21:12

Dosarul candidatului independent Alin Moldoveanu, înregistrat astăzi la Biroul Electoral Câmpina

Candidatul independent la funcția de primar al municipiului Câmpina, Ioan Alin Moldoveanu, și-a depus astăzi dosarul la Biroul Electoral de Circumscripție Câmpina. Alin Moldoveanu a venit singur la Biroul Electoral, dar foarte sigur pe el și foarte optimist în privința rezultatelor alegerilor locale din 27 septembrie.

2131 vizualizari
14 aug. 2020 17:11

Alianța PNL-USR-PLUS a depus la BEC dosarele candidaților. "Suntem o forță și vom câștiga alegerile pentru Primăria și Consiliul Local Câmpina!"

La Biroul Electoral de Circumscripție Câmpina au depus astăzi dosarele cu candidaturile pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020 reprezentanții Alianței PNL-USR-PLUS. Alături de Cătălin Florescu, candidatul pentru Primăria Câmpina, s-au aflat președintele PNL Prahova, senatorul Iulian Dumitrescu - candidat la președinția Consiliului Județean, președintele USR Prahova - Mihai Polițeanu, Andrei Lupu - membru în Biroul Național al PLUS, deputatul PNL Răzvan Prișcă, primarul Horia Tiseanu, o parte din candidații la Consiliul Local Câmpina.