CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Reacții după vot. Dragomir Enache, fost președinte PNL Câmpina: ”Inteligența Artificială a început să-și arate și fața mai puțin bună”

- Politică -

Reacții după vot. Dragomir Enache, fost președinte PNL Câmpina: ”Inteligența Artificială a început să-și arate și fața mai puțin bună”

După șocul rezultatelor primului tur al alegerilor prezidențiale, am solicitat puncte de vedere de la foști și actuali lideri politici locali. Iată în rândurile următoare comentariul savuros, cu mult tâlc, în stilu-i caracteristic, al lui Dragomir Enache, fost președinte PNL Câmpina, dar și fost consilier județean și consilier local.

"Dau curs invitației dumneavoastră (și mulțumesc pentru aceasta), apreciind că timpul rămas până la alegerea căii spre care se va îndrepta România este deosebit de important și foarte, foarte scurt pentru gândire.
I.A. (n.n. - Inteligența Artificială) a început să-și arate și fața mai puțin bună și în egală măsură - stăpânii butoanelor (internauții) reușesc să se definească în a fi o putere, obligatoriu de luat în seamă. Ambele au devenit motoarele de manipulare (când în spatele lor se află cei din umbră), care au dus electoratul românesc (în numai câteva zile) în mrejele intereselor ascunse și periculoase (cazul alegerilor din 24 noiembrie). Asta ar trebui să fie pentru toți politicienii noștri un semnal mare de alarmă, că e momentul să facă politică numai cei care sunt pregătiți pentru aceasta în mod special! I.C. Brătianu, unul din făuritorii Statului Român, nu accepta la politică decât elitele. Acum am ajuns la... dive și... maneliști. 
Asta este perioada în care să aplicăm proverbul: 'Dă-i Doamne românului mintea cea de pe urmă!' Deci, să gândim cu mintea noastră și să nu uităm că politica se face cu mintea rece și inima caldă și nu invers!
La Mulți Ani tuturor și sărbători cu bine!"

Trebuie să menționăm că am solicitat reacții din partea mai multor foști sau actuali oameni politici locali, iar pe măsură ce vom primi declarațiile lor, le vom publica.


26 Nov 2024 17:19 1032 vizualizari


Comentarii






1230 vizualizari 04 Aug 2025 21:54 Irina Nistor răspunde acuzelor PCC: ”Sunt lucruri care se pot îmbunătăți de ambele părți”

Irina Nistor răspunde acuzelor PCC: ”Sunt lucruri care se pot îmbunătăți de ambele părți”

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a răspuns, în cadrul conferinței de presă de luni, 4 august, la acuzele venite dinspre aliații politici de la Partidul Câmpina Curată.

citeste mai mult
969 vizualizari 24 Jul 2025 09:58 Partidul Câmpina Curată despre jocurile de noroc - ”Va trebui o consultare publică!”

Partidul Câmpina Curată despre jocurile de noroc - ”Va trebui o consultare publică!”

”Partidul Câmpina Curată și Asociația Câmpina Curată de aproximativ șase luni desfășoară o campanie publică de conștientizare și combatere a adicțiilor, printre care se numără, desigur, și cea față de jocurile de noroc. Părerea noastră este că aceste locuri unde se desfășoară activități ale jocurilor de noroc nu ar avea ce să caute în comunitatea câmpineană”, a spus Rudolf Leica, președintele PCC.

citeste mai mult
912 vizualizari 23 Jul 2025 15:54 Adina Gârbăcică: ”Investiția în utilități este foarte importantă pentru a avea un oraș modern”

Adina Gârbăcică: ”Investiția în utilități este foarte importantă pentru a avea un oraș modern”

În cadrul unei conferințe de presă susținută de Partidul Câmpina Curată, Adina Gârbăcică a răspuns unei întrebări CâmpinaTV.ro privind mesajul care ar trebui transmis oamenilor atunci când va începe șantierul lucrărilor la rețeaua de apă, canalizare, precum și la rețeaua de gaze.

citeste mai mult
1650 vizualizari 23 Jul 2025 10:48 Reprezentanții PCC, despre Poliția Locală și alte probleme ridicate de cetățeni la întâlnirile din cartiere

Reprezentanții PCC, despre Poliția Locală și alte probleme ridicate de cetățeni la întâlnirile din cartiere

Partidul Câmpina Curată organizează periodic întâlniri cu cetățenii, în cartiere, iar despre problemele ridicate de aceștia s-a vorbit și la conferința de presă a PCC, care a avut loc marți, 22 iulie 2025.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV