În jurul orei 13.30, pe râul Doftana, în apropierea localității Bănești, doi căruțași cu patru cai au fost surprinși de o viitură.
Este vorba de doi bărbați, cu vârste de 38 și 47 de ani, care au fost surprinși de o viitură puternică în momentul în care au vrut să traverseze râul Doftana. Căruțașii au reușit să iasă din apa adâncă de 1,20 metri, dar a fost nevoie de intervenția echipajelor ISU Prahova pentru a salva cei patru cai și pentru a aduce la mal cele două atelaje hipo.
Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis două imagini înfățișând o trecere de pietoni de pe Stada Mihail Kogălniceanu, din Câmpina.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a anunțat că au fost instituite restricții de trafic pe DN1, zona Posada, la km 114+600.
Marți, 2 septembrie, a încetat din viață fulgerător Corina Toader, asistentă la Compartimentul de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Municipal Câmpina.
Polițiștii din Vălenii de Munte au pus în executare, în dimineața zilei de marți, 2 septembrie, trei mandate de percheziție domiciliară în localitatea Gornet, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de șantaj.