CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Rata de vaccinare a personalului de la școlile din localitățile învecinate Câmpinei și de pe Valea Prahovei

- Actualitate -

Rata de vaccinare a personalului de la școlile din localitățile învecinate Câmpinei și de pe Valea Prahovei

După cum știți deja, în funcție de rata de vaccinare a personalului, cursurile se vor desfășura la școală (dacă rata este de peste 60%) sau online (dacă rata de vaccinare este sub 60%). Despre situația de la unitățile de învățământ preuniversitar din Câmpina am scris AICI. Vă prezentăm în continuare situația de la școlile din localitățile învecinate municipiului Câmpina și de pe Valea Prahovei, conform datelor furnizate de Inspectoratul Școlar Județean Prahova.

Liceul Teoretic “Aurel Vlaicu” Breaza – 77%
Colegiul Militar “Dimitrie Cantemir” Breaza – 76,72%
Centrul Școlar de Educație Incluzivă Breaza – 71%
Liceul tehnologic UCECOM “Spiru Haret” Breaza – 35%
Școala Gimnazială “Ioan Duhovnicul” Bănești – 49%
Școala Gimnazială “Matei Basarab” Brebu – 54,9%
Școala Gimnazială “Profesor Cristea Stănescu” Cornu – 68%
Școala Gimnazială Măgureni – 61%
Școala Gimnazială “Învățător Ion Mateescu” Poiana Câmpina – 52%
Școala Gimnazială Provița de Jos – 50%
Școala Gimnazială “Mitropolit Pimen Georgescu” Provița de Sus – 45%
Școala Gimnazială Scorțeni – 67,34%
Școala Gimnazială Secăria – 42,10%
Școala Gimnazială Șotrile – 41%
Școala Gimnazială Talea – 35,29%
Școala Gimnazială nr. 1 Telega – 76,9%
Liceul Tehnologic “Carol I” Valea Doftanei – 60% 

Liceul Teoretic Azuga – 75,34%
Colegiul “Ion Calinderu” Bușteni – 54%
Școala Gimnazială “Nestor Urechia” Bușteni – 69,38%
Colegiul “Mihail Cantacuzino” Sinaia – 64%
Liceul “Simion Stolnicu” Comarnic – 61%
Școala Gimnazială nr. 2 Comarnic – 60%
Clubul Copiilor “Martha Bibescu” Comarnic – 67%


06 Nov 2021 09:56 4312 vizualizari


Comentarii






213 vizualizari 08 Feb 2026 08:51 DN1, șoseaua din România cu cele mai multe accidente rutiere grave în anul 2025

DN1, șoseaua din România cu cele mai multe accidente rutiere grave în anul 2025

Din păcate, anul 2025 a însemnat pentru DN1, care traversează și Prahova, de la sud la nord, anul în care s-au produs cele mai multe accidente rutiere grave.

citeste mai mult
6977 vizualizari 07 Feb 2026 11:29 Consiliul Județean și șapte localități din Prahova au primit peste un milion lei prin PNRR, la începutul acestei luni

Consiliul Județean și șapte localități din Prahova au primit peste un milion lei prin PNRR, la începutul acestei luni

Pe 3 februarie, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a efectuat o nouă plată pentru proiecte derulate prin PNRR. În județul Prahova s-au plătit 1.049.590 lei către Consiliul Județean și alte șapte localități.

citeste mai mult
687 vizualizari 06 Feb 2026 21:48 Un prahovean a fost arestat și va fi cercetat în Germania pentru comiterea a 15 furturi deosebit de grave

Un prahovean a fost arestat și va fi cercetat în Germania pentru comiterea a 15 furturi deosebit de grave

Un prahovean a fost reținut pe 26 ianuarie, iar pe 6 februarie, Curtea de Apel Ploiești a încuviințat predarea acestuia către autoritățile din Germania.

citeste mai mult
423 vizualizari 06 Feb 2026 20:58 Comuna Florești pune la dispoziția ANL un teren pentru construirea de locuințe pentru tineri

Comuna Florești pune la dispoziția ANL un teren pentru construirea de locuințe pentru tineri

În luna decembrie a anului trecut, Consiliul Local al comunei Florești a aprobat transmiterea către Agenția Națională de Locuințe a unui teren de 9.665mp pentru construirea unui bloc cu locuințe pentru tineri.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV