Acesta este numărul de la Dispeceratul Comandamentului Central de Iarnă și este pus la dispoziția tuturor celor care sunt obligați astăzi să plece la drum. Înainte de plecare, e bine să știți în ce condiții se circulă sau dacă se circulă, având în vedere că mai multe tronsoane de drumuri naționale și de autostradă sunt închise din cauza viscolului și ninsorilor. De asemenea, există și un Tel Verde 0800.80.9360 la care vă sunt furnizate informații despre circulația pe drumurile naționale și pe autostrăzi.

Proiectul de aprobarea a taxelor și impozitelor locale la nivelul municipiului Câmpina pentru anul 2026 a fost deja în procedură de transperență decizională, dar după apariția reglementărilor la nivel național privind noile taxe și impozite locale, acestea revin în procedura de transparență.

Decalarea cu două săptămâni a cursurilor și examenelor de final de an ale elevilor din școala de poliție a dus la amânarea ceremoniei de absolvire, astfel că atât la Școala de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, cât și la Școala de Agenți de Poliție „Septimiu Mureșan” Cluj-Napoca acest evenimet a fost reprogramat pentru luna ianuarie a anului viitor.

Un bărbat de 37 ani ar fi condus un autoturism pe Drumul Național 1, în afara localității Băicoi, pe direcția de deplasare Câmpina către Ploiești și ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 35 ani, pe aceeași direcție de deplasare.

Curtea de Apel Ploiești a respins miercuri, 17 decembrie, apelurile formulate de toate părțile din dosarul privind accidentul mortal de pe trecerea de pietoni de la Salcie, din centrul municipiului Câmpina.