În perioada 28-31 august 2024, la Făgăraș a avut loc un puternic turneu de handbal feminin pentru juniori IV, turneu intitulat Făgăraș Handbal Cup, la care a fost prezentă și o echipă de la CS Câmpina, antrenată de Denisa Toma.
Fetele de la CS Câmpina au înregistrat patru victorii și o înfrângere, situându-se la finalul turneului pe un onorant loc secund.
Iată rezultatele înregistrate de câmpinence: 20-18 cu Millenium Giarmata, 34-4 cu CSS Ploiești, 24-21 cu CS Dinamo București, 19-14 cu Gloria Buzău și 15-21 cu CSM Ploiești.
Denisa Toma a avut la Făgăraș următorul lot: Andreea Achim, Timeea Popa, Alice Penghea - portari, Sonia Olteanu, Ioana Istrate, Mara Dumitrache, Teodora Ungureanu, Mara Dragomir, Antonia Toporaș, Daria Tudorache, Sofia Dincă, Sofia Boacă, Miruna Ion, Mara Apetre, Sabina Drăgan, Delia Petcu, Lara Gugiu, Karina Broșteanu, Iinca Bocioacă, Mara Morar, Alexandra Frîncu, Iris Marea.
În perioada 2-5 septembrie, echipele de juniori III (antrenor Daniel Vasile) și juniori IV (antrenor Denisa Toma) vor participa la competiția Fun Sports Cup, care va avea loc la Brașov.
Darius Petrescu are 15 ani, de cinci ani joacă la CS Câmpina, în grupa antrenorului Roberto Opatchi, și în ciuda unui viitor fotbalistic promițător, a ales să renunțe la fotbal.
Majoriatea echipelor au început pregătirile, iar week-end-ul care urmează va fi unul plin, cele mai multe dintre echipe având deja programate meciuri de verificare.
Miercuri, 23 iulie, de la ora 13.00, la magazinul Altex din Câmpina, Bulevardul Nicolae Bălcescu, zona complex Kaufland, va fi un mare eveniment, aici poposind doi foști jucători legendari ai României - Miodrag Belodedici și Marius Niculae.
Într-o atmosferă plină de energie și inspirație, a fost dat startul oficial a celei de-a doua ediții a prestigioasei competiții internaționale școlare ESSF Combat Games 2025.