Meci cu o desfășurare incredibilă la Coada Izvor, acolo unde CS Câmpina nu a putut trece de gazdele de la CS Mănești, înregistrând prima remiză a sezonului.
Prima repriză a fost echilibrată, gazdele deschizând scorul după prima jumătate de oră, dar câmpinenii reușind egalarea prin Bobeică în minutul 45.
După pauză, CSC a început mai bine, "dubla" lui Băcioiu, min. 59 și 73, aducând un confort la adăpostul celor două goluri marcate. Forcingul de final al gazdelor a fost foarte puternic, marcând după două minute, iar apoi "au prins aripi", egalarea venind cu nouă minute înaintea fluierului final.
CS Câmpina a jucat în formula: Nedelcu - Dumitrescu (28 Văcărescu), Bărcănescu, Bej, Prodan (83 Mochizuki), Nichifor, Dedu, Iancu, G. Dumitru (70 Ghiță), Bobeică (77 Petrescu), Băcioiu. Antrenori: Claudiu Dumitrescu, Mugurel Dedu.
Runda viitoare, CS Câmpina va primi pe sinteticul de la Căminul Petrol replica formației CSO Boldești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pe stadionul „Astra” din Ploiești, cu un gazon bun, dar cu imagini dezolante ale tribunelor ruginite (la propriu), Muscelul Câmpina a învins clar pe Stejarul Goruna, cu 5-1, dar diferența putea fi mult mai mare.

Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a 20-a din Liga a 4-a.

La Onești are loc la acest sfârșit de săptămână Campionatul Național de Aruncări Lungi pentru categoriile de vârstă de la sub 14 la sub 20 ani.

Meci atractiv pe sinteticul de la Căminul Petrol între două vecine de clasament, CS Câmpina și CSO Comarnic.