Câmpina. Rezultatele votului

Actualitate (Categoria articolului)

CampinaTV.ro vă prezintă în timp real rezultatele finale ale votului pentru alegerile locale. Pe măsura finalizării numărării voturilor în fiecare secție, aici veți găsi rezultatele finale complete.

Secția 158, Casa de Cultură
Total alegători - 1379. Au votat: 562.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 285, Constantin Cândea (PSD) 131, Daniel Ioniță (ALDE) 34, Adrian Pițigoi (PMP) 31, Vlad Anghelescu (PRU) 27, Adrian Istrate (UNPR) 18, Nicoleta Gherman (PSRO) 13, Florin Anghelescu (PP) 4.
Rezultate Consiliul Local: PNL 215, PSD 150, PMP 45, ALDE 32, PRU 25, PND 25, UNPR 19, Romi 10, PSRO 10, PP 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 198, PSD 153, PMP 51, ALDE 40, PRU 29, UNPR 16, Romi 16, PND 12, PSRO 10, PRM 7.

Secția 159, Colegiul Grigorescu
Total alegători -1215. Au votat: 538.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 232, Constantin Cândea (PSD) 150, Daniel Ioniță (ALDE) 40, Adrian Pițigoi (PMP) 35, Vlad Anghelescu (PRU) 29, Andrei Istrate (UNPR) 21, Nicoleta Gherman (PSRO) 8, Florin Anghelescu (PP) 4.
Rezultate Consiliul Local: PSD 186, PNL 161, ALDE 51, PMP 49, PRU 25, UNPR 14, PSRO 14, PND 8, PP 5, Romi 1.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 180, PNL 164, PMP 60, ALDE 50, PRU 26, UNPR 13, PSRO 13, PND 6, PRM 5, Romi 2.

Secția 160, Colegiul Grigorescu
Total alegători - 1313. Au votat: 603.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 275, Constantin Cândea (PSD) 129, Adrian Pițigoi (PMP) 53, Daniel Ioniță (ALDE) 35, Adrian Istrate (UNPR) 30, Nicoleta Gherman (PSRO) 24, Vlad Anghelescu (PRU) 15, Florin Anghelescu (PP) 15.
Rezultate Consiliul Local: PNL 188, PSD 164, PMP 63, ALDE 46, UNPR 33, PND 31, PSRO 24, PRU 17, PP 12, Romi 0.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 187, PSD 159, PMP 82, ALDE 51, PSRO 23, UNPR 22, PRU 19, PND 16, PRM 10, Romi 2.

Secția 161, Casa Tineretului
Total alegători - 1073. Au votat: 383.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 205, Constantin Cândea (PSD) 89, Daniel Ioniță (ALDE) 40, Andrei Istrate (UNPR) 12, Adrian Pițigoi (PMP) 9, Florin Anghelescu (PP) 8, Vlad Anghelescu (PP) 7, Nicoleta Gherman (PSRO) 7.
Rezultate Consiliul Local: PNL 157, PSD 111, ALDE 29, PMP 15, UNPR 11, PND 10, PRU 10, Romi 10, PP 5, PSRO 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 155, PSD 111, PMP 28, ALDE 23, Romi 12, PRU 10, UNPR 8, PSRO 8, PND 5, PRM 2.

Secția 162, Școala Centrală
Total alegători - 1126. Au votat: 431.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 204, Constantin Cândea (PSD) 135, Vlad Anghelescu (PRU) 25, Daniel Ioniță (ALDE) 22, Adrian Pițigoi (PMP) 19, Andrei Istrate (UNPR) 11, Florin Anghelescu (PP) 4, Nicoleta Gherman (PSRO) 3.
Rezultate Consiliul Local: PNL 149, PSD 144, ALDE 38, PRU 25, PMP 24, UNPR 12, PND 9, Romi 6, PP 4, PSRO 3.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 142, PNL 141, ALDE 32, PRU 31, PMP 28, UNPR 9, Romi 8, PND 5, PRM 5, PSRO 5.

Secția 163, Liceul Energetic
Total alegători - 1116. Au votat: 493.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 218, Constantin Cândea ( PSD) 138, Adrian Pițigoi (PMP) 27, Vlad Anghelescu (PRU) 26, Daniel Ioniță (ALDE) 23, Adrian Istrate (UNPR) 22, Nicoleta Gherman (PSRO) 13, Florin Anghelescu (PP) 3.
Rezultate Consiliul Local: PSD 162, PNL 159, PMP 43, ALDE 36, PRU 25, UNPR 23, PSRO 11, PND 4, PP 4, Romi 1.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 164, PSD 158, PMP 51, ALDE 32, UNPR 19, PRU 18, PSRO 14, PND 5, Romi 2, PRM 0.

Secția 164, Liceul Energetic
Total alegători - 946. Au votat:381.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 170, Constantin Cândea (PSD) 106, Daniel Ioniță (ALDE) 25, Adrian Pițigoi (PMP) 20, Vlad Anghelescu (PRU) 17, Andrei Istrate (UNPR) 14, Nicoleta Gherman (PSRO) 13, Florin Anghelescu (PP) 1.
Rezultate Consiliul Local: PNL 132, PSD 127, ALDE 26, PMP 23, PRU 15, PSRO 12, PND 11, UNPR 9, PP 2, Romi 2.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 133, PSD 119, PMP 31, ALDE 27, UNPR 12, PRU 12, PND 7, PRM 6, PSRO 6, Romi 2.

Secția 165, Școala Hasdeu
Total alegători - 1419. Au votat: 547.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 259, Constantin Cândea (PSD) 135, Vlad Anghelescu (PRU) 49, Daniel Ioniță (ALDE) 34, Adrian Pițigoi (PMP) 30, Nicoleta Gherman (PSRO) 7, Andrei Istrate (UNPR) 5, Florin Anghelescu (PP) 4.
Rezultate Consiliul Local: PNL 191, PSD 167, PRU 45, ALDE 41, PMP 35, PP 11, PND 10, Romi 10, UNPR 6, PSRO 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 182, PSD 168, PMP 49, ALDE 42, PRU 42, Romi 10, PRM 8, PSRO 7, PND 5, UNPR 4.

Secția 166, Casa Tineretului
Total alegători - 1511. Au votat: 597.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 283, Constantin Cândea (PSD) 156, Adrian Pițigoi (PMP) 44, Daniel Ioniță (ALDE) 34, Andrei Istrate (UNPR) 30, Vlad Anghelescu (PRU) 21, Nicoleta Gherman (PSRO) 11, Florin Anghelescu (PP) 2.
Rezultate Consiliul Local: PNL 201, PSD 187, PMP 59, ALDE 42, UNPR 32, PRU 23, PSRO 13, Romi 5, PP 4, PND 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 190, PSD 188, PMP 73, ALDE 42, UNPR 22, PRU 20, PSRO 15, PND 5, PRM 5, Romi 3.

Secția 167, cantina Rafinărie
Total alegători - 1306. Au votat: 549.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 243, Constantin Cândea (PSD) 169, Daniel Ioniță (ALDE) 38, Vlad Anghelescu (PRU) 25, Andrei Istrate (UNPR) 22, Adrian Pițigoi (PMP) 17, Nicoleta Gherman (PSRO) 8, Florin Anghelescu (PP) 2.
Rezultate Consiliul Local: PNL 195, PSD 194, ALDE 38, PMP 26, PRU 26, UNPR 19, PND 19, PSRO 6, PP 1, Romi 1.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 202, PNL 179, ALDE 38, PMP 31, PRU 24, UNPR 16, PND 8, PSRO 8, PRM 5, Romi 4.

Secția 168, Colegiul Forestier
Total alegători -  1290. Au votat: 589.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 266, Constantin Cândea (PSD) 167, Daniel Ioniță (ALDE) 50, Adrian Pițigoi (PMP) 30, Andrei Istrate (UNPR) 21, Nicoleta Gherman (PSRO) 17, Vlad Anghelescu (PRU) 14, Florin Anghelescu (PP) 4.
Rezultate Consiliul Local: PSD 202, PNL 186, ALDE 49, PMP 47, UNPR 20, PSRO 20, PRU 18, PND 13, PP 8, Romi 0.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 207, PNL 182, PMP 60, ALDE 45, UNPR 20, PRU 18, PSRO 12, PND 8, PRM 5, Romi 1.

Secția 169, Colegiul Forestier
Total alegători - 1348. Au votat: 550.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 217, Constantin Cândea (PSD) 164, Daniel Iniță (ALDE) 47, Adrian Pițigoi (PMP) 47, Andrei Istrate (UNPR) 20, Vlad Anghelescu (PRU) 18, Nicoleta Gherman (PSRO) 10, Florin Anghelescu (PP) 8.
Rezultate Consiliul Local: PSD 193, PNL 173, PMP 47, ALDE 45, UNPR 18, PRU 14, PND 10, PSRO 9, PP 7, Romi 3.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 187, PNL 164, PMP 58, ALDE 43, PRU 13, UNPR 12, PND 9, PRM 8, Romi 8, PSRO 5.

Secția 170, Cămin Petrol
Total alegători - 1625. Au votat: 710.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 358, Constantin Cândea (PSD) 158, Daniel Ioniță (ALDE) 64, Adrian Pițigoi (PMP) 39, Andrei Istrate (UNPR) 29, Nicoleta Gherman (PSRO) 21, Vlad Anghelescu (PRU) 14, Florin Anghelescu (PP) 4.
Rezultate Consiliul Local: PNL 263, PSD 203, ALDE 73, PMP 60, UNPR 31, PND 18, PSRO 17, PRU 11, PP 5, Romi 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 248, PSD 209, PMP 73, ALDE 69, UNPR 29, PRU 17, PSRO 15, PND 9, PRM 6, Romi 4.

Secția 171, Colegiul Istrati
Total alegători - 1607. Au votat: 664.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 313, Constantin Cândea (PSD) 159, Daniel Ioniță (ALDE) 59, Adrian Pițigoi (PMP) 44, Nicoleta Gherman (PSRO) 25, Andrei Istrate (UNPR) 23, Vlad Anghelescu (PRU) 12, Florin Anghelescu (PP) 10.
Rezultate Consiliul Local: PNL 234, PSD 193, ALDE 68, PMP 43, Romi 23, PSRO 22, UNPR 21, PRU 15, PP 13, PND 10.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 249, PSD 170, ALDE 58, PMP 57, PSRO 23, Romi 21, PRU 19, UNPR 16, PRM 8, PND 7.

Secția 172, Școala 5
Total alegători - 1206. Au votat:610.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 369, Constantin Cândea (PSD) 103, Daniel Ioniță (ALDE) 56, Adrian Pițigoi (PMP) 18, Vlad Anghelescu (PRU) 15, Nicoleta Gherman (PSRO), Andrei Istrate (UNPR) 8, Florin Anghelescu (PP) 3.
Rezultate Consiliul Local: PNL 263, PSD 168, ALDE 66, PND 26, PMP 17, UNPR 15, PRU 14, PSRO 10, Romi 5, PP 1.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 278, PSD 150, ALDE 64, PMP 33, PRU 16, UNPR 10, PND 9, PSRO 7, PRM 6, Romi 6.

Secția 173, Liceul Mecanic
Total alegători - 1619. Au votat: 587.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 315, Constantin Cândea (PSD) 127, Daniel Ioniță (ALDE) 44, Andrei Istrate (UNPR) 26, Vlad Anghelescu (PRU) 19, Adrian Pițigoi (PMP) 14, Florin Anghelescu (PP) 8.
Rezultate Consiliul Local: PNL 238, PSD 155, ALDE 47, UNPR 24, PRU 24, PMP 21, PSRO 15, PND 14, Romi 8, PP 4.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 222, PSD 155, ALDE 54, PMP 42, UNPR 23, PRU 18, PSRO 15, Romi 10, PND 9, PRM 3.

Secția 174, Liceul Mecanic
Total alegători - 1376. Au votat: 570.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 287, Cinstantin Cândea (PSD) 121, Adrian Pițigoi (PMP) 37, Vlad Anghelescu (PRU) 33, Daniel Ioniță (ALDE) 30, Nicoleta Gherman (PSRO) 15, Andrei Istrate (UNPR) 12, Florin Anghelescu (PP) 7.
Rezultate Consiliul Local: PNL 233, PSD 144, PMP 49, ALDE 37, PRU 25, PSRO 15, UNPR 12, PND 10, PP 4, Romi 3.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 226, PSD 149, PMP 51, ALDE 38, PRU 26, UNPR 11, PRM 8, Romi 7, PND 6.

Secția 175, Liceul Mecanic
Total alegători - 1553. Au votat: 557.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 268, Constantin Cândea (PSD) 137, Daniel Ioniță (ALDE) 35, Adrian Pițigoi (PMP) 25, Vlad Anghelescu (PRU) 23, Andrei Istrate (UNPR) 19, Nicoleta Gherman (PSRO) 11, Florin Anghelescu (PP) 6.
Rezultate Consiliul Local: PNL 195, PSD 175, ALDE 39, PRU 18, Romi 18, PMP 16, PSRO 15, UNPR 14, PND 10, PP 3.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 186, PSD 179, PMP 35, ALDE 31, PRU 19, Romi 18, UNPR 13, PRM 11, PSRO 10, PND 9.

Secția 176, Școala 6
Total alegători - 1597. Au votat: 674.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 340, Constantin Cândea (PSD) 160, Daniel Ioniță (ALDE) 50,  Andrei Istrate (UNPR) 26, Vlad Anghelescu (PRU) 26, Adrian Pițigoi (PMP) 24, Nicoleta Gherman (PSRO) 17, Florin Anghelescu (PP) 7.
Rezultate Consiliul Local: PNL 234, PSD 177, ALDE 64, Romi 62, PRU 26, PMP 24, UNPR 21, PSRO 13, PND 11, PP 6.
Rezultate Consiliul Județean: PNL 232, PSD 166, Romi 66, ALDE 65, PMP 36, PRU 22, UNPR 21, PSRO 11, PRM 9, PND 5.

Secția 177, Școala Cuza
Total alegători - 1609. Au votat:661.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 310, Constantin Cândea (PSD) 197, Daniel Ioniță (ALDE) 50, Adrian Pițigoi (PMP) 30, Adrian Istrate (UNPR) 22, Nicoleta Gherman (PSRO) 14, Vlad Anghelescu (PRU) 10, Florin Anghelescu (PP) 6.
Rezultate Consiliul Local: PSD 240, PNL 224, ALDE 61, PMP 42, UNPR 32, PRU 11, PP 9, PND 8, PSRO 7, Romi 4.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 239, PNL 213, PMP 61, ALDE 55, UNPR 23, PSRO 15, PRU 14, PND 8, Romi 3, PRM 1.

Secția 178, Școala Cuza
Total alegători - 1639. Au votat: 742.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 276, Constantin Cândea (PSD) 256, Daniel Ioniță (ALDE) 61, Adrian Pițigoi (PMP) 43, Vlad Anghelescu (PRU) 31, Andrei Istrate (UNPR) 25, Nicoleta Gherman (PSRO)16, Florin Anghelescu (PP) 8.
Rezultate Consiliul Local: PSD 286, PNL 218, ALDE 61, PMP 56, PRU 24, UNPR 15, PND 15, Romi 14, PSRO 12, PP 9.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 261, PNL 233, PMP 65, ALDE 60, PRU 26, UNPR 16, Romi 14, PRM 11, PND 10, PSRO 8.

Secția 179, Cantina Electroutilaj
Total alegători - 1749. Au votat: 699.
Rezultate primar: Horia Tiseanu (PNL) 250, ConstNtin Cândea (PSD) 231, Daniel Ioniță (ALDE) 55, Andrei Istrate (UNPR) 52, Vlad Anghelescu (PRU) 40, Adrian Pițigoi (PMP) 36, Nicoleta Gherman (PSRO) 10, Florin Anghelescu (PP) 5.
Rezultate Consiliul Local: PSD 241, PNL 192, ALDE 65, UNPR 54, PRU 42, PMP 34, PND 29, PP 7, PSRO 5, Romi 4.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 233, PNL 195, ALDE 64, PMP 47, PRU 47, UNOR 4, PND 12, PRM 12, PSRO 10, Romi 4.

Secția 180, Școala 3
Total alegători - 1707. Au votat: 748.
Rezultate primar: Constantin Cândea (PSD) 243, Horia Tiseanu (PNL) 193, Andrei Istrate (UNPR) 93, Daniel Ioniță (ALDE) 62, Vlad Anghelescu (PRU) 47, Adrian Pițigoi (PMP) 41, Nicoleta Gherman (PSRO) 21, Florin Anghelescu (PP) 11.
Rezultate Consiliul Local: PSD 239, PNL 136, ALDE 85, UNPR 82, PRU 46, PMP 45, PND 21, Romi 19, PSRO 15, PP 10.
Rezultate Consiliul Județean: PSD 231, PNL 140, UNPR 75, ALDE 75, PMP 60, PRU 47, PSRO 19, Romi 16, PND 10, PRM 9.

Rezultat final
Primar: Horia Tiseanu (PNL) 47,45%, Constantin Cândea (PSD) 27,54%, Daniel Ioniță (ALDE) 7,58%, Adrian Pițigoi (PMP) 5,51%, Vlad Anghelescu ( PRU) 4,20%, Andrei Istrate (UNPR) 4,34%, Nicoleta Gherman (PSRO) 2,37%, Florin Anghelescu (PP) 1,01%.
Consiliul Local: PNL 35,46%, PSD 32,89%, ALDE 8,90%, PMP 6,90%, PRU 4,10%, UNPR 4,20%, PND 2,55%, PSRO 2,16%, PP 1,08%, Romi 1,70%.
Consiliul Județean: PNL 35,21%, PSD 32,49%, PMP 9,17%, ALDE 8,67%, PRU 4,21%, UNPR 3,59%,, PSRO 2,14%, PND 1,46%, Romi 1,89%, PRM 1,18%.

8816 vizualizari
1

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • Helenne 07.06.2016 14:07 Ce limitați sunt unii oameni, ca sa nu spun prosti de-a dreptul! Cum se poate ca cei de pe Calea Doftanei sa il voteze tot pe Tiseanu!!! Înseamnă ca sunt multumiți de cum arată strada lor! Așa sa rămână Calea Doftanei cat vor vota ei cu oameni mici, josnici!

Actualitate

5164 vizualizari
28 feb. 2020 17:59

Tânăra din Câmpina NU este infectată cu coronavirus. Rezultatul testelor este negativ

Infecția cu coronavirus nu se confirmă la cele două persoane din județul Prahova internate la Spitalul de Boli Contagioase din Ploiești: tânăra de 19 ani, din Câmpina și bărbatul de 33 de ani, din Bărcănești. În ambele cazuri, rezultatele testelor efectuate la Institutul Național "Matei Balș" este negativ. Informația a fost furnizată de directorul Direcției de Sănătate Publică Prahova, Dan Ioniță.

3016 vizualizari
28 feb. 2020 10:35

Campioana olimpică de tineret, Georgeta Popescu, a primit titlul de "Cetățean de onoare al municipiului Câmpina"

Ședința de joi, 28 februarie 2020, a Consiliului Local a început cu un moment festiv - acordarea tilului de "Cetățean de onoare al municipiului Câmpina" campioanei olimpice de tineret la monobob Georgeta Popescu. Tânăra sportivă a fost invitată în fața Consiliului Local pentru a primi diploma de "Cetățean de onoare", precum și un premiu de 10.000 lei din partea administrației câmpinene.

Alte stiri recente

437 vizualizari
29 feb. 2020 12:49

Cupa României, faza județeană, 16-imi de finală. Rezultate

Sâmbătă și duminică au loc partidele din 16-imile de finală ale fazei județene a Cupei României, fază din care au intrat în competiție și echipele din primul eșalon valoric județean. Primele două partide s-au disputat sâmbătă dimineață, celelate jocuri fiind programate în această după-amiază și mâine dimineață.

695 vizualizari
29 feb. 2020 10:41

S-a întâmplat în Câmpina, de-a lungul timpului, la data de 29 februarie

Pentru anul 2020, CâmpinaTV.ro v-a pregătit un nou serial - o prezentare a evenimentelor care au avut loc în Câmpina de-a lungul timpului, în fiecare zi a anului. O altfel de prezentare a istoriei localității. Nu avem pretenția că vom reuși să "prindem" toate evenimentele în acest demers strict jurnalistic, este imposibil acest lucru, totuși vom încerca să vă aducem în atenție informații interesante despre oameni și fapte din Câmpina noastră dragă.