Pe circuitul de la Zărnești, într-un cadru natural extrem de pitoresc, a avut loc în week-end etapa a doua a Campionatului Național de Motocros, la startul căreia s-au aliniat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.
În absența lui Sebastian Strechioiu, aflat în cotninuare în refacere după operația la umăr, cea mai bună perfromanță a unui sportiv de la Lido a fost obținută de Radu Diaconu (foto) - locul 2, la clasa 50cmc, juniori mici. Tot pe podium, dar pe poziția a treia a urcat și Marcel Vișoiu, la categoria veterani 2, în vreme ce Alin Pandele s-a clasat pe locul 10 la categoria MX2.
Următoarea etapă a Campionatului Național de Motocros va avea loc în week-end-ul 22-23 iunie, la Moreni.

În perioada 9-11 ianuarie 2026, la Brașov va avea loc cea de-a patra ediție a puternicului turneu juvenil de handbal - Transilvania Winter Cup.

La finalul anului 2025, grupele de juniori ale CS Câmpina au reușit clasări și performanțe foarte bune, ceea ce arată că aici există oameni dedicați și copii pasionați.

Ultima competiție fotbalistică a anului 2025 din Prahova a adus o mare satisfacție pentru câmpineni - finala turneului juvenil Cupa “Moș Crăciun“ s-a disputat între HM Junior Câmpina și CS Câmpina.

Liga Muscel Câmpina este o inițiativă lăudabilă, competiția desfășurată la baza sportivă Soceram reunind foști jucători sau pasionați ai sportului-rege și fără a implica niciun leu din banul public.