CONTACT

Două clasări pe podium pentru sportivii de la Lido în etapa de la Zărnești a Campionatului Național de Motocros

- Sport -

Pe circuitul de la Zărnești, într-un cadru natural extrem de pitoresc, a avut loc în week-end etapa a doua a Campionatului Național de Motocros, la startul căreia s-au aliniat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

În absența lui Sebastian Strechioiu, aflat în cotninuare în refacere după operația la umăr, cea mai bună perfromanță a unui sportiv de la Lido a fost obținută de Radu Diaconu (foto) - locul 2, la clasa 50cmc, juniori mici. Tot pe podium, dar pe poziția a treia a urcat și Marcel Vișoiu, la categoria veterani 2, în vreme ce Alin Pandele s-a clasat pe locul 10 la categoria MX2.
Următoarea etapă a Campionatului Național de Motocros va avea loc în week-end-ul 22-23 iunie, la Moreni.

15 Apr 2024 21:03 599 vizualizari