Societatea Neptun SA Câmpina a hotărât extinderea promoției referitoare la comercializarea tuturor tipurilor de combustibili (benzină, motorină și GPL) către persoanele fizice și juridice cu un adaos comercial de numai 0,1% și la stațiile ETU Cornu și ETU Păulești.
Prin urmare, începând de astăzi, 15 septembrie 2020, ora 17.00 și până pe 31 decembrie 2020, ora 24.00, în cele două stații ETU menționate adaosul comercial pentru carburanți va fi de 0,1%. Decizia a fost luată pentru a se evita aglomerația de la stația ETU Câmpina. Astfel se vine și mai mult în sprijinul locuitorilor din zonele limitrofe, în sprijinul mediului de afaceri și, bineînțeles, în sprijnul câmpinenilor, persoane fizice și persoane juridice. (P)

America nu este țara tuturor posibilităților, România este! Credeați că le-ați văzut pe toate? Ei bine, a apărut ceva și mai și: CFR cere chirie Poliției Transporturi pentru spațiile pe care le exploatează cu titlul gratuit!

Miercuri dimineață, pe Strada 1 Mai, o mașină a operatorului de salubritate a curățat și spălat carosabilul.

Institutul Național de Statistică a centralizat datele privind circulația turistică în unitățile de cazare din România pentru perioada ianuarie-iunie 2026. Rezultatele indică o modificare de comportament în rândul consumatorilor de servicii turistice: volumul total de turiști a înregistrat o contracție temperată, însă scăderea mai accentuată a numărului de înnoptări reflectă o reducere a duratei medii a sejururilor, tendință vizibilă atât la nivel național, cât și în județul Prahova.

La data de 11 august 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunilor de tulburarea ordinii și liniștii publice și portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, în urma unui incident produs în municipiul Câmpina.