CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Restricții de circulație în Câmpina, în zilele de 29, 30 septembrie și 1 octombrie

- Actualitate -

Restricții de circulație în Câmpina, în zilele de 29, 30 septembrie și 1 octombrie

Primăria municipiului Câmpina a transmis un anunț privind instituirea unor restricții de circulație în zilele de 29, 30 septembrie și 1 octombrie 2023.

Având în vedere prevederile Avizului Comisiei Municipale pentru Siguranța Circulației Rutiere nr. 81 din 28 septembrie 2023, emis pentru desfășurarea în condiții optime a evenimentelor din cadrul Festivalului CâmpinArtelor și Sporturilor vă informăm că în zilele de 29 septembrie 2023, 30 septembrie 2023 și 1 octombrie 2023 se va restricționa traficul rutier, pe următoarele artere din municipiul Câmpina:
- în 29 septembrie 2023, ora 12.00, până la 30 septembrie 2023, ora 14.00, pe B-dul Culturii, și în 30 septembrie 2023, în intervalul 10.00-13.00, pe Strada Podului, traficul rutier se va bloca, prin închiderea circulației pentru desfășurarea evenimentelor Parada mașinilor de epocă, expunerea retromobilelor și Concurs de atletism/cros;
- în același context, la 30 septembrie 2023, în intervalul 8.00-16.00, pe B-dul Carol I, pe segmentul cuprins între intersecțiile cu Strada Mihail Kogălniceanu și Calea Doftanei și 16.30-18.30, pe itinerariul cuprins între intersecțiile cu străzile Crângului și Dunării, traficul rutier se va bloca, prin închiderea circulației pentru desfășurarea evenimentului Parada mașinilor de epocă;
- de asemenea, la 1 octombrie 2023, în intervalul 18.30 - până la terminarea evenimentului, pe B-dul Carol I, pe segmentul cuprins între intersecțiile cu Strada Sondei, respectiv Strada Dunării, traficul rutier se va bloca, prin închiderea circulației, succesiv în intersecții, prin dirijare, în raport de derularea evenimentului Defilare cu torțe, care va marca închiderea festivalului.
Măsurile de restricționare a traficului rutier vor fi puse în aplicare de către Poliția Municipiului Câmpina și Direcția Poliția Locală.


29 Sep 2023 09:27 2049 vizualizari


Comentarii






  • 30.09.2023 16:20 diss Circ ieftin , de o lună de zile , pe banii cămpinenilor.
327 vizualizari 11 Jan 2026 13:21 Accident la Breaza. Un tânăr a intrat cu mașina într-un copac

Accident la Breaza. Un tânăr a intrat cu mașina într-un copac

În cursul zilei de sâmbătă, pe Strada Republicii din Breaza a avut loc un accident de circulație.

citeste mai mult
348 vizualizari 11 Jan 2026 13:04 În cartierul Voila, din Câmpina, oamenii au din nou probleme cu apa

În cartierul Voila, din Câmpina, oamenii au din nou probleme cu apa

A fost un sfârșit de săptămână de coșmar pentru câmpinenii din cartierul Voila, dar și - parțial - de pe Strada Bobâlna. Au fost din nou probleme în alimentarea cu apă!

citeste mai mult
378 vizualizari 11 Jan 2026 12:49 Primăria Câmpina va cere bani de la Guvern pentru consolidarea zonei afectate de alunecarea de teren

Primăria Câmpina va cere bani de la Guvern pentru consolidarea zonei afectate de alunecarea de teren

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care pune în pericol traficul rutier pe Bulevardul Carol I, la ieșirea din Câmpina spre Cornu, devine tot mai pronunțată.

citeste mai mult
600 vizualizari 11 Jan 2026 09:48 La un pas de moarte! Un bărbat a căzut peste 70 metri cu ATV-ul într-o râpă

La un pas de moarte! Un bărbat a căzut peste 70 metri cu ATV-ul într-o râpă

Sâmbătă după-amiază, salvamontiștii prahoveni au fost solicitați să intervină în cazul unui accident, care a avut loc în Munții Baiului, în apropiere de Bușteni.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV