Pe drumul județean 100D, pe raza comunei Scorțeni, sat Mislea, s-a produs astăzi, la orele prânzului, un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane, doi adulți și un copil în vârstă de șapte ani. Autoturismul în care se aflau a derapat din cauza poleiului și s-a izbit puternic de un cap de pod.
La locul accidentului s-au deplasat echipaje de la ISU Prahova (pentru asigurarea zonei) și Serviciul Județean de Ambulanță. Celor trei ocupanți ai autoturismului li s-a acordat primul ajutor la fața locului, apoi au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești. Poliția continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs acest accident.

Duminică, 14 decembrie 2025, o parte a Grupului ”Dor, doruleț” al CAR Pensionari Câmpina, condus de Ofelia Hărănguș, a ajuns la Biserica ”Sfântul Ștefan” din satul Buștenari, comuna Telega, la invitația preotului Mihai Vișan.

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor din Câmpina a lansat o promoție de Crăciun pentru membrii săi.

Echipajele din cadrul ISU Prahova, cu sprijinul autocisternelor sosite de la ISU Timiș și ISU Brașov, precum și echipajele ISU Dâmbovița, au desfășurat sute de misiuni în perioada 30 noiembrie-8 decembrie 2025.