În week-end-ul 12-13 august va avea loc prima etapă a fazei judeţene a Cupei României, iar pe 19-20 august va începe noul sezon în Liga A. Până atunci, echipele, inclusiv cele din zona Câmpina, dispută la finalul acestei săptămâni o serie de meciuri amicale, după următorul program:
sâmbătă, 5 august, ora 10.00
Cornu: CS Cornu - CS Păuleşti
sâmbătă, 5 august, ora 10.30
Breaza: Tricolorul Breaza - Petrolul Băicoi
sâmbătă, 5 august, ora 11.00
Câmpina, teren Petrol: CS Câmpina - FC Băneşti
sâmbătă, 5 august, ora 18.00
Câmpina, stadion Rafinăriei: Sportul Câmpina - AFC Brebu
duminică, 6 august, ora 10.00
Cornu: CS Cornu - AFC Călineşti
Câmpina, stadion Rafinăriei: FC Băneşti - Muntenii Câmpina

La finalul săptămânii trecute, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism Masters, adică dedicat sportivilor veterani.

La Ploiești, pe unul dintre terenurile sintetice din Parcul Vest, Muscelul Câmpina a întâlnit într-un meci amical formația Podgoria Vadu Săpat.

Amicalul dintre Sportul Câmpina și CS Șotrile a început cu un moment de reculegere în memoria tatălui fostului antrenor al formației câmpinene, Marius Pălăncianu.

Un nou adversar din Liga a 3-a pentru CS Câmpina, vecinii de la Tricolorul Breaza, a adus un meci de pregătire agreabil, spectaculos pentru privitorul neutru.