CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Două zile în care traficul de pe DN1 va fi deviat prin Câmpina. Măsurile luate de autorități

- Actualitate -

Două zile în care traficul de pe DN1 va fi deviat prin Câmpina. Măsurile luate de autorități

CâmpinaTV.ro a fost prima publicație care v-a informat că în zilele de marți, 19 martie, și miercuri, 20 martie, traficul rutier va fi închis pe DN1 pentru demolarea podului feroviar de peste râul Prahova și drumul național. În aceste două zile, traficul rutier sub 3,5 tone va fi deviat prin Câmpina.

Acum, cu numai câteva ore înaintea închiderii circulației, suntem în măsură să vă spunem câteva dintre măsurile luate de autorități pentru a asigura un trafic rutier cât mai fluid pentru cei care vor fi nevoiți ca în zilele de marți și miercuri să treacă prin Câmpina. Astfel, s-a decis oprirea semafoarelor, sporirea numărului de agenți de poliție care se vor afla în cele mai importante intersecții din Câmpina și luarea tuturor măsurilor necesare pentru ca în funcție de evoluția lucrurilor, traficul să se desfășoare în condiții cât mai bune. În plus, polițiștii fac un apel la câmpineni să limiteze cât mai mult posibil folosirea autoturismelor în cele două zile, iar dacă, totuși, vor fi nevoiți să se deplaseze în trafic să folosească străzile secundare, totul concurând la ideea ca pe bulevardele centrale ale Câmpinei, pe care se face tranzitul pe direcția nord - sud și retur, să se desfășoare doar traficul de pe DN1. Va fi o încercare dificilă pentru Câmpina, dar autoritățile fac un apel la toți participanții la trafic să respecte recomandările poliției și indicațiile agenților din teren.


18 Mar 2024 18:22 5622 vizualizari


Comentarii






  • 19.03.2024 00:38 Centrul Infoturistic Campina Nu stim de ce in comunicate nu s-a mai enumerat intre variantele de ocolire si cea preconizata la finele anului trecut, prin Floresti si Poiana Campina, care ar mai degreva municipiul nostru de povara tranzitului auto si ar face mai usoara si viata soferilor in aceste doua zile, fiind la fel de scurta dar mai lejera in ce priveste "obstacolele". Noi am anuntat si acel traseu pe pagina noastra de Facebook, dar tot gps-ul si aplicatiile de trafic in timp real vor fi probabil mai decisive in a reorienta soferii pe acel traseu mai eficient. Ar fi fost si mai eficient daca Politia Rutiera l-ar fi luat in considerare si ar fi rezolvat centrul Poianei prin sensuri unice separate si fluidizarea pe podul de la Podu Vadului prin inversarea prioritatii si indrumarea brezenilor sa iasa catre Ploiesti pe la Gura Beliei...
446 vizualizari 22 Jul 2026 20:04 Zeci de oameni izolați la Telega

Zeci de oameni izolați la Telega

Pârâul Mislea care traversează satul Telega Vale din comuna Telega s-a umflat de la ploile din ultima vreme și au apărut problemele.

citeste mai mult
1704 vizualizari 22 Jul 2026 18:22 555 locuri ocupate și 91 locuri rămase libere la liceele câmpinene după prima etapă a repartizării computerizate în licee

555 locuri ocupate și 91 locuri rămase libere la liceele câmpinene după prima etapă a repartizării computerizate în licee

Este pentru prima dată în istoria postdecembristă a României când la Câmpina rămân atât de multe locuri neocupate după admiterea la liceu.

citeste mai mult
1952 vizualizari 22 Jul 2026 13:01 Centrul de Deșeuri prin Aport Voluntar de la Câmpina, construit peste conducta de apă a ESZ. Punerea ei în siguranță a necesitat costuri suplimentare

Centrul de Deșeuri prin Aport Voluntar de la Câmpina, construit peste conducta de apă a ESZ. Punerea ei în siguranță a necesitat costuri suplimentare

Centrul de colectare a deșeurilor prin aport voluntar (CAV) este finalizat. Se află pe Strada Fabricii din Câmpina și include 13 containere pentru deșeuri, un container frigorific și unul cu destinația de birou.

citeste mai mult
2706 vizualizari 22 Jul 2026 11:16 La Câmpina, o parcare greu de înțeles și de comentat

La Câmpina, o parcare greu de înțeles și de comentat

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis câteva imagini surprinse în parcarea Centrului comercial Kaufland din zona de sud a localității.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV