Mai mulți câmpineni, clienți ai acestei companii de telefonie mobilă, au primit din partea Vodafone următorul mesaj:
Bun găsit! Dorim să te informăm că, în această noapte începând cu orele 23:00, în județul Prahova desfășuram o serie de lucrări de îmbunătățire a rețelei mobile. Este posibil să apară pentru scurt timp întreruperi de semnal; dacă se întâmplă, te rugăm să repornești telefonul: închide-l, așteapta câteva minute, apoi pornește-l din nou. Revenim cu vești. Mulțumim pentru înțelegere!
Este o operațiune banală de mentenanță a rețelei, dar este posibil să apară și probleme, pe care compania de telefonie le-a transmis clienților săi cum le poate rezolva.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis câteva imagini și o situație nesatisfăcătoare pentru locuitorii din zonă.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Răspunsul pare a fi „da”, având în vedere că se împlinesc patru săptămâni de când groapa din imagine a fost săpată, înconjurată, semnalizată corespunzător și.. de atunci nu a mai trecut nimeni pe Strada Tudor Vladimirescu.

Salvamontiștii prahoveni au fost alertați în această dimineață, în jurul orei 4.00, că o persoană este dispărută cu ATV-ul pe Valea Doftanei.