CONTACT

Liga A Prahova. Tricolorul Breaza - Avântul Măneciu 4-1

- Sport -

La mai puțin de 24 de ore de la tragica veste a dispariției fostului jucător Giani Duricu, Tricolorul Breaza a întâlnit pe teren propriu mult mai modesta formație Avântul Măneciu.

Partida a fost la discreția elevilor lui Costin Plăvache, care s-au desprins repede pe tabela de marcaj prin Negotei (min. 5 și 15). Oaspeții au redus din diferență prin Mihăilă, în minutul 30, iar Ov. Gheorghe a înscris cu patru minute înante de pauză, cu o frumoasă lovitură de cap. Negotei a închis tabela, în minutul 72, consfințind o victorie clară a gazdelor.
Un meci fără istoric, încheiat cu o victorie clară a liderului.
Antrenorul Costin Plăvache a trimis în teren pentru Tricolorul următorul ”11”: Neacșu - Tone (46 Prodan), Anghel, O. Gheorghe, Mușea, Roșu (69 Dumitrache), Duricu, Popa (68 Ștefănoiu), Dumitru, Dogaru (46 Ioniță), Negotei.
Etapa viitoare, Tricolorul Breaza va juca în deplasare, în compania echipei FC Bănești.
Rezultatele etapei - aici.

(Foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

18 Mar 2023 16:47 3040 vizualizari

Comentarii

Vremea
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
702 vizualizari 25 May 2024 20:59 Turneul final. Handbal feminin, juniori III. CS Câmpina - CSS Drobeta Tr. Severin 36-30

Sâmbătă seară, la Suceava, a avut loc primul meci al formației CS Câmpina la turneul final Speranța al Campionatului Național de Handbal Feminin juniori III. CS Câmpina a întâlnit formația CSS Drobeta Tr. Severin,

citeste mai mult
1119 vizualizari 25 May 2024 20:24 Liga A Prahova, etapa a 32-a. Rezultate și clasament

Liga A Prahova, etapa a 32-a. Rezultate și clasament

Vineri după-amiază a început etapa a 32-a din Liga A Prahova. Runda a continuat sâmbătă și se va încheia duminică. Iată rezultatele de până acum și clasamentul la zi:

603 vizualizari 25 May 2024 20:03 Performanțe foarte bune pentru atleții câmpineni la prima etapă a Naționalelor sub 18 și sub 16 ani

Mai mulți atleți de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, sub coordonarea antrenorului Mihaela Marin, au participat sâmbătă, la București, la prima zi a etapei I a Campionatulului Național de Atletism pentru juniori sub 18 ani și sub 16 ani.

861 vizualizari 25 May 2024 13:59 Liga A Prahova. CS Câmpina - Avântul Măneciu 2-0

Liga A Prahova. CS Câmpina - Avântul Măneciu 2-0

Nu, nu a fost un meci de vacanță... Deși, cam așa a părut... Toată lumea relaxată, gazdele au forțat doar cât să aibă un avantaj conforabil, oaspeții excesiv de relaxați, nimeni părea că nu-și dorește altceva decât ca totul să se termine...

Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism