La un asemenea rezultat, orice comerariu ar fi de prisos.
Câmpinenii nu au avut practic adversar, conducând partida de la primul până la ultimul fluier și impunându-se la un scor fluviu, 11-0. Golurile CSC-ului au fost marcate de Prodan (min. 30), G. Dumitru (min. 32, 63, 70, 73), Cl. Dumitrescu (min. 53), Băcioiu (min. 56 și 80), Nichifor (min. 76), Petrescu (min. 83), Dedu (min. 88).
CS Câmpina a aliniat următorul ”11”: Nedelcu - Nichifor, Bej, Bărcănescu, Prodan, Tocitu (75 Oancea), C. Dumitrescu (59 Petrescu), Dedu, Manole (46 Băcioiu), Mokizuki, G. Dumitru (75 Moise). Antrenori: Claudiu Dumitrescu, Mugurel Dedu.
Etapa viitoare, CS Câmpina va juca în deplasare la CSO Comarnic.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

La acest final de săptămână, la Plopeni s-a desfășurat, în organizarea Federației Române de Handbal, Festivalul Național de Babyhandbal, unde au fost prezente 21 de echipe din țară. CS Câmpina a participat cu o echipa formată din cele mai mici jucătoare ale clubului.

Singura echipă din Câmpina aflată în acest moment în tururile fazei județene a Cupei României, Muscelul, a jucat duminică la Lipănești, cu echipa locală Unirea.

Ultimul concurs pentru juniori al anului 2025 a avut loc la Bacău și la startul mai multor probe s-au aliniat și sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, coordonator Mihaela Marin.

La București a avut loc Cupa de Iarnă, la atletism, pentru copii, la categoriile de la sub 9 la sub 14 ani. Pentru copiii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au venit și rezultatele bune și foarte bune.